Toyota Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

Toyota Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

PAYLAŞ

Toyota Motor bugün yaptığı açıklamada çoğunluğu Japonya ve Avrupa’da olmak üzere dünya genelinde içerisinde Camry modelinin de olduğu 361 bin 800 aracını geri çağıracağını açıkladı.

Üç farklı arıza nedeniyle araçları geri çağıran Toyota’nın sözcüsü Kayo Doi yaptığı açıklamada şu ana kadar bu arzılar nedeniyle herhangi bir kaza ya da yaralanmanın ise taraflarına bildirilmediğini söyledi.

Çağrılacak araçlar içerisinde Mart 2011 ve Ağustos 2014 arasında üretilen 170 bin Camry de bulunuyor. Bu araçların 120 bini Avrupa’dan yaklaşık 60 bini ise ABD’den geri çağrılacak. Sözcü bu modellerde çağırma nedenlerinin arızalı mafsal bilyaları olduğunu ve bu hasarın muhtemelen sevkiyatlar sırasında meydana geldiğini söyledi. Bu hasar nedeniyle sürücülerin araçlarının kontrolünü kaybetme riski bulunuyor. Arızalı bilyalar gerekli görülmesi durumunda yenileri ile değiştirilecek.

Toyota, yakıt pompasındaki bir arıza nedeniyle çoğunluğu Japonya’da olan 105 bin 800 Hiace kamyonetini de geri çağırıyor. Şirket ayrıca emniyet kemerindeki bir başka arıza nedeniyle de Japonya’da 86 bin Crown ve Crown Majesta aracını geri çağıracak.

Toyota geri çağırmaların maliyeti konusunda ise açıklamada bulunmadı.

PAYLAŞ
Önceki makaleZenfone’lara Android 5.0 güncellemesi Nisan’da geliyor!
Sonraki makaleSamsung ile BlackBerry Anlaştı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.