Samsung ile BlackBerry Anlaştı

Samsung ile BlackBerry Anlaştı

PAYLAŞ

Android işletim sistemi ile çalışan Samsung’un akıllı cihazlarının bu anlaşmadan sonra daha güvenlikli cihazlar haline geleceği düşünülüyor. Bir süredir geliştirdiği mobil güvenlik yazılımlarını satmak için büyük çaba sarf eden BlackBerry, Samsung ile anlaştı.

Yapılan açıklamaya göre, BlackBerry ve Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı cihazlar için geliştirilen mobil güvenlik yazılımlarının kullanımı için ortaklık kurma kararı aldı. Bir süredir akıllı telefon pazarında umduğu satış grafiğini yakalayamayan Kanada merkezli BlackBerry’nin yazılım alanındaki yatırımlarla ekonomik kayıplarını telafi etmeyi hedeflediği düşünülüyor.
Gelirleri Arttırmak İlk Hedef

Mobil güvenlik yazılımları sektöründe de Apple, Google ve Microsoft gibi oldukça güçlü rakiplere karşı mücadele veren BlackBerry’nin, Samsung ile yaptığı anlaşmadan sonra şirketin bu alandaki gelirini neredeyse iki katına çıkartması bekleniyor. Samsung, Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazları BlackBerry’nin servisiyle daha güvenlikli cihazlar haline getirmeyi planlıyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleToyota Binlerce Aracını Geri Çağırıyor
Sonraki makaleAsus ZenFone 5 İncelemesi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.