WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

PAYLAŞ

iOS 9’un yayınlanmasıyla birlikte Whatsapp’a yeni eklenecek özellikler. İşte Whatsapp’ın yeni özellikleri.

Apple‘ın geliştiriciler için yayınladığı beta sürümünü iOS 9’un kullanıma girmesiyle birlikte uygulamaların da çoğuna yeni özellikler eklenecek. Bu uygulamalardan en dikkat çekeni ise 700 milyon aktif kullanıcısı bulunan mobil mesajlaşma platformu WhatsApp.

Bu yeniliklerden en dikkat çekeni kişiselleştirilebilir bildirim sesi. Başka bir deyişle, bu özellik sayesinde kullanıcılar, farklı kişilerden gelen mesajlar için farklı bildirim tonları belirleyebilecek.

Kullanıcıların farklı hesaplardan gelen mesajların tamamını tek seçenekle ‘okundu’ yapabileceği, ‘Hızlı yanıtla’ özelliği ile ekran kilidini kaldırmadan gelen mesajları cevaplayabileceği yeni WhatsApp sürümünün önümüzdeki aylarda kullanıma girmesi bekleniyor.

WhatsApp-voice

iOS 9 Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

iOS 9 İşte iOS 9‘u destekleyen iPhone ve iPad modelleri: iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch ve yeni tanıtılması beklenen iPhone 6S.