Blackberry Android’li Venice ile Sahalara Geri Dönüyor

Blackberry Android’li Venice ile Sahalara Geri Dönüyor

PAYLAŞ

Android işletim sistemine yönelen BlackBerry, Venice modeliyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon pazarına Android mobil işletim sistemiyle dönme kararı alan BlackBerry, Venice modeliyle şaşırtıyor! İşte sızıntı görseller… Uzun bir zamandır gerek yönetim, gerekse BlackBerry 10 işletim sisteminin tutmaması nedeniyle akıllı telefon pazarından uzaklaşan BlackBerry, sürpriz bir kararla yeniden dönüyor. Kısa süre önce Android işletim sistemli bir akıllı telefon modelini tanıtacağına dair yayılan sızıntılar, bugün gerçeklik kazandı.

blackberry-venice

Bu haberin ardından milyonların odaklandığı BlackBerry‘nin ilk Android telefonunun kızaklı fiziksel klavyeye sahip yeni BlackBerry Venice modeli olacağı söylenmişken, yeni telefon haberlerini sızdırmasıyla meşhur @evleaks, yeni Android’li BlackBerry telefonuna ait bir görüntü paylaştı. Paylaşılan görüntüde, kızaklı fiziksel klavye yerine, sabit fiziksel klavye dikkatleri çekerken, ayrıca BlackBerry‘nin Android arayüz menüsü de görülebiliyor.

Kavisli QuadHD(2K) ekranıyla dikkat çeken Venice, Yine alışık olduğumuz gibi yerleşik QWERTY klavye ile yoluna devam ediyor olacak. Sızıntı devlerinden EvLeaks, konuyla ilgili Twitter hesabından bir takım görseller paylaştı. Evan Blass’ın Tweet’inde Venice’in GSM operatörlerinden AT&T üzerinden satışa çıkacağı bilgisi yer alıyor. Kayar kızaklı kasasıyla gelmesi beklenen yeni nesil BB akıllısında 64-Bit Qualcomm Snapdragon 808 işlemcisinin de kullanılacağı biliniyor.