Yeni Google Nexus 7

Yeni Google Nexus 7

PAYLAŞ

Nexus-7-2013Yeni Google Nexus 7 performansı ile göz dolduruyor.

Tabletlerin her sene yeni bir sürümünün piyasaya sürülmesi tartışmalı bir konu, ancak Google geçtiğimiz günlerde yeni, daha yüksek çözünürlüklü ve daha güçlü Nexus 7’sini tanıttı. Nexus 7’nin ve tüm Nexus cihazlarının en öne çıkan özelliği, uygun fiyatlı olmaları. Nexus 7’nin küçük ekrana sahip tabletler arasında ilk 1080p yani yüksek çözünürlük veren tablet olduğunu söyleyelim. 1.5GHz dört çekirdekli işlemciye sahip yeni Nexus 7, 2GB RAM’e sahip, 16GB ve 32GB’lık depolama seçenekleri sunuyor. 16GB’lık sürümü, 32GB’lık sürümü bulunan yeni Nexus 7’nin bir de LTE kablosuz internet bağlantısı hizmetine destek veren sürümü mevcut.5-google-new-nexus-7-240713

Yeni Nexus 7, microSD kart slotuna sahip olmadığından depolama alanınızın miktarı önem kazanıyor. Nexus 7’deki Android 4.3, cihazda 6GB gibi büyük bir alan kaplıyor. 32GB’lık cihaz aldığınız zaman kutusundan 26GB boş alanı size kalmış oluyor. 16GB’lık modeli satın alanlar ise 10GB alanla yetinecekler.

iPad mini kadar geniş olmayan Nexus 7’yi tek elle tutmak çok daha kolay. 323ppi’lik ekran değerine sahip yeni Nexus 7, tutuş kolaylığını da hesaba kattığınızda kitap okumak için harika bir cihaz halini alıyor. Metinlerin okunuşu son derece keskin ve fotoğraflar da oldukça net görüntüleniyor.

Yeni Nexus 7’nin ve iPad mini arasında fiyattan başka önemli bir farkı daha mevcut. iPad mini 4:3 görüntü oranına sahipken yeni Nexus 7, filmlere daha uygun 16:9 görüntü oranı sunuyor. Yani iPad mini daha geniş olsa da filmlerde ekrandaki geniş alan, genellikle siyah çubukları izlemek zorunda kalırken. Nexus 7’de ise böyle bir durum söz konusu değil.

Yeni Nexus 7 pil performans açısından da kusursuz. 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisi ile 1.5Ghz’lik hızıyla performans açısında göz dolduruyor. 9 saate kadar pil ömrü bulunan cihazda 1.2 mp ön kamera 5Mp arka kamera mevcut cihaz en son sürüm olan Android 4.3 işletim sistemiyle çalışıyor.

BİR CEVAP BIRAK