Zomato, Urbanspoon’u Satın Aldı

Zomato, Urbanspoon’u Satın Aldı

PAYLAŞ

Restoran arama uygulaması Zomato, bugün Urbanspoon’u satın aldığını duyurdu. Satın alma bedeli gizli tutulmakla beraber Zomato artık Amerika Birleşik Devletleri’nde de hizmet vermeye başlayacak.

 

Bu gelişme, Zomato’yu İngiltere ve Yeni Zelanda’da dominant hale getirirken Kanada ve Avustralya’da da pozisyonunu güçlendirecek. Satın alımla beraber hizmet verdiği ülke sayısı 22’ye yükselen Zomato, tüm dünyadaki 300 bin olan restoran sayısını yaklaşık 1 milyona çıkartmış oldu. Halihazırda aylık 35 milyon olan Zomato‘nun trafiği 80 milyona çıkarak muhtemelen dünyanın en büyük restoran arama platformu olacak.

 

Zomato’nun kurucusu ve CEO’su Deepinder Goyal, “Bir süredir ABD’ye açılmayı düşünüyorduk ve Urbanspoon’u Zomato‘ya katarak bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. ABD ve İngiltere’de yüksek bilinirliği olan Urbanspoon aynı zamanda Kanada ve Avustralya’da oldukça güçlü bir oyuncu olarak öne çıkıyor. Kısa bir zaman içerisinde iki ürünü entegre edip hem ABD’deki hem de tüm dünyadaki kullanıcılara en iyi uygulamayı sunmak istiyoruz.” dedi.

Ekipler önümüzdeki aylarda Urbanspoon’u Zomato’ya entegre etmek için yakın bir şekilde çalışacak; bu süreçte Urbanspoon‘un trafiği Zomato.com‘a taşınacak ve Urbanspoon kullanıcıları Zomato uygulamasını rahatça kullanabilecekler. Satın alım aynı zamanda restoran sahiplerine de oldukça cazip fırsatlar sunmakta; Zomato’nun işletmecilere özel uygulaması ve hiperlokal reklam modeli ile restoran sahipleri, hedef kitlesindeki müşterilerine ulaşıp bağlantı kurabilecek ve ilişkilerini geliştirebilecekler.

 

Urbanspoon CEO’su Keela Robison “Zomato geçtiğimiz yıllarda olağanüstü bir büyüme kaydetti ve müşteri tabanlarımız birbirini mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Zomato’nun en önemli yatırımı olan insan ve teknoloji, Urbanspoon müşterilerine, restoran işletmelerine ve yemek bloğu yazarlarına yepyeni bir yelpaze ve gelişmiş özellikler sağlayacak. Güç birliği ile büyümeyi hızlandırmak için çok heyecanlıyız.” dedi.

Urbanspoon, Zomato’nun altı ay içerisindeki altıncı ve en büyük satın alımı oluyor. Zomato yakın geçmişte Yeni Zelanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve İtalya’da restoran aramanın büyük yerel oyuncularını satın almıştı.