Ak Parti 6 bin kişilik sosyal medya ekibi kuruyor.

Ak Parti 6 bin kişilik sosyal medya ekibi kuruyor.

PAYLAŞ

ak_partinin_gezi_olaylari_ile_ilgili_twitter_ve_sosyal_medya_analizi_h13668Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı direnişinin sembollerinden biri haline gelen sosyal medyada daha aktif olunması konusunda hem devlet kurumları hem de Genel Başkanı olduğu AK Parti’de düğmeye bastı. Ulaştırma Bakanlığı’nın “Mavi Oda” adı verilen bir sosyal medya takip merkezini faaliyete geçirmesinin ardından AK Parti de bu alandaki ilk ciddi adımını attı.

Zaman Gazetesi‘nin haberine göre sosyal medyayı seçimlerde bir avantaj unsuru olarak kullanmak amacıyla önemli bir çalışma içine girdi. Sosyal medyada daha fazla söz sahibi olabilmeyi amaçlayan parti, 6 bin kişilik bir ekip oluşturmanın hazırlığında.

81 il 953 ilçede görev yapacak 6 bin kişilik sosyal medya ekibi

Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal ağlarda daha etkin olunması konusunda faaliyet gösterecek sosyal medya timinin il ve ilçe bazında görevlendirmeleri dahi belirlendi. Habere göre 953 ilçeye yayılacak AK Parti’nin sosyal medya ekibinin 1000 kişisi İstanbul, 600 kişisi Ankara, 400 kişisi ise İzmir’de yer alacak.

Yerel seçim zamanında partinin propaganda çalışmalarına katılacak ekip kampanyalara fotoğraf, görüntü ve yazılarla sosyal medya üzerinden destek verecek. Aday tanıtımı ve projeler konusunda bilgi sağlayacak olan ekip aynı zamanda kampanyaların Twitter’ın Trending Topic listesine girmesini sağlayacak.

Ankara’daki sosyal medya sınıflarında eğitiliyorlar14620131432283962969_2

Ekibin eğitimi ise AK Parti Genel Merkezi’nde oluşturulan ‘Sosyal Medya Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Belirtilene göre proje, Hüseyin Çelik’in başında olduğu Tanıtım Medya Başkanlığı ve Süleyman Soylu’nun liderlik ettiği Ar-Ge Başkanlığı ile Gençlik Kolları tarafından organize ediliyor. 81 il için sosyal medya sorumluları belirleyen parti, ekip üyelerini Ankara’daki sosyal medya sınıflarında eğitmeye başladı.

Seçim odaklanan bir sosyal medya ekibi girişiminde bulunan AK Parti’nin bu sürecin ardından nasıl bir strateji izleyeceği şimdilik muamma. Bu denli büyük bir ekibin seçim sonrasında işlerine devam edip etmeyecekleri ise bilinmiyor.

Son dönemde sosyal medyada gerek Bakan, gerekse Belediye Başkanı mevkisine yükselmiş parti üyeleri seviyesinde önemli hatalar yapan AK Parti’nin Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı olayları sırasında sosyal medyayı baş belası olarak nitelendirmesinin ardından böyle bir hamleye imza atması ise oldukça manidar.

BİR CEVAP BIRAK