GTA 5 çıkmadan torrent sitelerinde yerini aldı.

GTA 5 çıkmadan torrent sitelerinde yerini aldı.

PAYLAŞ

Uzun zamandır merakla beklenen Grand Theft Auto serisinin 5. oyunu resmi olarak piyasa çıkmasına az bir süre kala korsan versiyonları torrent paylaşım sitelerindeki yerlerini aldı.gta-5

GTA 5′in PC versiyonu geçtiğimiz güne kadar belirsizliğini koruyordu. Oyunun yapımcısı Rockstar’ın bu konuda ketum davranması oyunu bekleyen PC kullanıcılarını harekete geçirmiş ve GTA 5 PC versiyonu için imza kampanyası başlatılmıştı. Sürpriz bir gelişmeyle tanınmış korsan oyun gruplarından RAZOR, dün itibarıyla GTA 5′in PC versiyonunu torrent paylaşım sitelerinde yayınladı.

Konsol cephesinde de durum aynı. GTA V’in hem PlayStation 3 hem de Xbox 360 illegal versiyonları paylaşım sitelerinden indirilebiliyor. Zira oyunun Xbox 360 versiyonu dün öncelikle Pirate Bay sitesinde QUACK imzasıyla yayınlandı. Aynı şekilde PS3 içinse Grand.Theft.Auto.V.XBOX360-DUPLEX adlı imaj dosyası çeşitli sitelerde paylaşılmaya devam ediyor.

Özellikle PC versiyonu konusunda fake (sahte) iddialarının dolaştığı oyunun korsan versiyonlarından uzak durmanız konusunda uyaralım. Zira bilindiği gibi korsan oyunlar kişisel bilgi güvenliğinizi ciddi anlamda tehlikeye sokuyor. Bununla birlikte Microsoft‘un gelişmelerin ardından GTA 5′in korsan versiyonlarına dair görsel içeriklerine/videolarına erişen ve illegal sürümü konsollarından oynayan kullanıcıların hesaplarını engellediğini de belirtmek gerekiyor.grand_theft_auto_v_13687506187669

272 milyon dolarlık maliyetiyle 480 milyon dolarlık “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” filminden sonraki en pahalı eğlence yapımı unvanını taşıyan GTA V’in resmi olarak 17 Eylül’de satışa sürülecek. Oyuncuların karakterinin cinsiyet, görünüş, aile ve hobi gibi özelliklerini kişiselleştirebileceği oyunda online mod bambaşka bir hikayeyi barındıracak.

Tek kişilik görevlerdeki bazı kahramanların online modda da yer alacağı GTA V soygun, hırsızlık, saldırı, el koyma, yarış ve spor oyunları gibi 500′den fazla görevden oluşacak.