Android 4.3 Ne Zaman Çıkıyor ?

Android 4.3 Ne Zaman Çıkıyor ?

PAYLAŞ

24 Temmuzda basın lansmanı gerçekleştirilen, Android 4.3, HTC ve Samsung ceplere ne zaman gelecek? İşte ilk resmi açıklamalar!

android 4.3Google, Android’in “Jelly Bean” uzantısını taşıyan en son sürümü Android 4.3’ü 24 Temmuz akşamı ortaya çıktı.Google ile ortak üretim yapılan Nexus cihazlar, her zaman olduğu gibi güncellemeyi hemen alma ayrıcalığına sahip olacaklar, peki ya Android 4.3’e geçerken çok satan iki telefon üreticisi HTC ve Samsung ne yapmayı planlıyor?

HTC One ve Galaxy S4’ün saf Android ile çalışan, üretici arayüzlerini taşımayan “Google” sürümleri, aynı Nexus’lar gibi Android 4.3’e hemen geçebilecekler. Ancak HTC’den gelen açıklama, orijinal HTC One’ın Android 4.3’e ne zaman geçeceği konusunda maalesef çok şey söylemiyor. HTC’nin global çevrimiçi iletişim yönetmeni Jeff Gordon, “Android 4.3’ü inceliyor ve bu güncellemeyi planlarımızla nasıl uyumlu hale getireceğimize bakıyoruz.”

Tayvanlı şirketin aksine Samsung ise Android 4.3 güncellemesiyle ilgili çok daha açık konuştu ve (ne yazık ki) şunları söyledi: “Samsung UK belirli Galaxy cihazlarını Android 4.3’e güncellenip güncellenmeyeceği konusunda verilecek kararları bekliyor” Güncellemenin önümüzdeki aylarda “onaylanacak” olması, Galaxy’lerin 2014’ten önce Android 4.3’ü göremeyeceği anlamına gelebilir.