Apple CarPlay Desteği BMW ‘lere Geliyor

Apple CarPlay Desteği BMW ‘lere Geliyor

PAYLAŞ

BMW cephesinden sızdırılan yeni bilgilere göre Apple ‘ın CarPlay platformu önümüzdeki aylarda çıkacak BMW’nin lüks modelleri X5M ve X6M’de yerleşik olarak yer alması bekleniyor.

Apple’ın CarPlay desteğini opsiyonel olarak sunması beklenen firma. CarPlay destekli araçlarını 1 Ağustos’tan itibaren Almanya’da satılacağı iddia ediliyor.

CarPlay; BMW, X5 M ve X6 M gibi lüks araçlarda 10.25 inç’lik dokunmatik ekranı ile yer alacak. Platform üzerinde Siri (Sesli Komut), arama, müzik listeleri gibi bir çok özellik aktif olarak kullanılabilecek.

BMW’nin halen resmi olarak Apple’ın CarPlay ortaklık listesinde olmadığının altını çizelim.

 

apple-carplay-bmw_2Apple CarPlay’in BMW’nin elektrikli çalışan i3 ve İ8 modelinede geçtiğimiz sene çıkacağına dair söylentiler asılsız çıkmıştı.

Apple CarPlay Hakkında 

Apple tarafından ilk olarak 2014 WWDC’de kısa bir tanıtımı yapılan “ iOS in the Car” sloganıyla Apple’ın akıllı araba platformu CarPlay ‘in resmi duyurusu yapılmıştı.

Apple CarPlay ile aracınızının ekranında Telefon, müzik, haritalar ve mesajlar gibi neredeyse telefonunuzda bulunan tüm özellikleri kontrol altına almanıza imkan tanıyor.