Apple’ın Yeni Tableti iPad Pro’nun Tüm Özellikleri

Apple’ın Yeni Tableti iPad Pro’nun Tüm Özellikleri

PAYLAŞ

Uzun süredir dedikoduları ile teknoloji gündemini meşgul eden iPad Pro, dün Apple etkinliği kapsamında tanıtıldı.

12.9 inçlik retina ekranı ile tanıtılan iPad Pro, önceki nesil iPad modellerine oranla 2 kat daha hızlı grafik performansı sunuyor. iPad Pro‘nun en can alıcı özelliği ise cihazda yer alan 4 hoparlör oluyor. Böylelikle Apple ürünlerinden birine ilk defa 4 hoparlöre yer vermiş oldu.

iPad Pro yoğun kullanımda dahi 10 saatlik pil ömrü sunuyor!

iPad Pro Ekran Özellikleri

iPad Pro 12,9 inç ekrana sahip, cihazın ekran çözünürlüğü ise 2732x 2048 piksel. Apple, iPad Pro‘nun ekranını öve öve bitiremiyor. Apple, iPad Pro‘nun bu zamana kadar geliştirdiği en iyi ekran olduğunun altını çiziyor. iPad Pro‘nun ekranının; 15,6 inç MacBook Pro Retina’da yer alan ekrandan daha fazla piksele sahip. 64 bit A9X işlemci bulunan cihazda bir önceki nesil; A8X işlemciye göre 2 kat daha fazla işlem kapasitesi sunuyor.
iPad-Pro

iPad Pro, 6,9 milimetre inceliğindeki gövde yapısına sahip.

iPad Pro Stylus Kalem

Apple, iPad ProApple Pencil adını alan stylus ile birlikte dün ilk kez resmi olarak tanıtıldı. iPad Pro’da , 8MP çözünürlükte kamera yer alıyor. Profesyonel kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen iPad Pro, Apple Pencil desteği ile tasarım işiyle uğraşan profesyonel kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Aksesuar olarak satılan klavyesi sayesinde iPad Pro‘yu dizüstü bilgisayar gibi kullanmakta mümkün.

 

iPad-Pro-Game

iPad Pro Çıkış Tarihi ve Satış Fiyatı

Apple‘ın yeni tableti Kasım ayında raflardaki yerini alacak. iPad Pro’nun 32 GB versiyonu 749 dolar, 128 GB versiyonu 949 dolar. Mobil veri sunan 128 GB versiyonu ise 1079 dolara yurtdışı fiyatları ile kullanıcılarıyla buluşacak. Apple Pencil 99 dolar ve klavye ise 169 dolar fiyat etiketine sahip olacak.