iPad Pro’nun Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

iPad Pro’nun Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

PAYLAŞ

Apple’ın Eylül ayında tanıttığı 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.

Apple tarafından yayınlanan basın bülteninde iPad Pro 11 Kasım’dan itibaren Apple Store ve apple.com.tr başta olmak üzere birçok perakende zinciri ve operatör kanalıyla satışa sunulacak.

apple-ipad-pro

iPad Pro Ekran Özellikleri

iPad Pro 12,9 inç ekrana sahip, cihazın ekran çözünürlüğü ise 2732x 2048 piksel. Apple,iPad Pro‘nun ekranını öve öve bitiremiyor. Apple, iPad Pro‘nun bu zamana kadar geliştirdiği en iyi ekran olduğunun altını çiziyor. iPad Pro‘nun ekranının; 15,6 inç MacBook Pro Retina’da yer alan ekrandan daha fazla piksele sahip. 64 bit A9X işlemci bulunan cihazda bir önceki nesil; A8X işlemciye göre 2 kat daha fazla işlem kapasitesi sunuyor.

iPad Pro Stylus Kalem

Apple, iPad ProApple Pencil adını alan stylus ile birlikte dün ilk kez resmi olarak tanıtıldı. iPad Pro’da , 8MP çözünürlükte kamera yer alıyor. Profesyonel kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen iPad ProApple Pencil desteği ile tasarım işiyle uğraşan profesyonel kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Aksesuar olarak satılan klavyesi sayesinde iPad Pro‘yu dizüstü bilgisayar gibi kullanmakta mümkün.

iPad Pro’nun Türkiye fiyatına gelince; cihazın 32GB’lık seçeneği için 2.999 lira fiyat belirlendi. iPad Pro’nun 128 GB  Wi-Fi + Cellular (hücresel) modeli ise 4.099 liradan satışa sunulacak.