Dell, Dünyanın En İnce ve En Hafif 15 İnç Mobil İş İstasyonunu...

Dell, Dünyanın En İnce ve En Hafif 15 İnç Mobil İş İstasyonunu Tanıttı

PAYLAŞ
Dell M3800

Dell, dünyanın en ince ve en hafif 15 inç mobil iş istasyonu olan Dell Precision M3800‘ün güncellenmiş modelini tanıttı. Yeni model, benzersiz bir taşınabilirlik, ve geliştirilmiş özellikleri ile video editörleri, grafik tasarımcılar ve mühendisler gibi kullanıcılar için daha önce eşine rastlanmamış bir performans sağlıyor.

 

Yeni güncellemeler arasında 4K Ultra HD dokunmatik ekran seçeneği, yeni Thunderbolt 2 teknolojisi, Ubuntu tabanlı geliştirici sürümü de yer alıyor. Dell Kurumsal Son Kullanıcı Sistemleri Pazarlama Müdürü Burak Ereren; “Dünyanın en başarılı animasyon, kurgu ve görsel efekt sanatçılarının bazılarının çalışmalarının arkasında Dell iş istasyonlarının gücü var. Dell olarak, giderek kısalan süreler içinde giderek daha da yaratıcı işler ortaya koymak zorunluluğunun bu uzmanlar üzerinde yarattığı baskının farkındayız. Dell Precision M3800, stüdyo dışında video kurgulamak, müşterilere CAD fikirlerinin sunumunu yapmak ya da yolculuk sırasında 3 boyutlu modelleme, animasyon ve gerçekleme işleri yapmak gibi çok çeşitli çalışmalarda ideal bir form ve fonksiyon bileşimi sunarak hareket halindeyken yüksek performans için duyulan talebe yanıt veriyor” dedi.

 

Corning Gorilla Glass NBT’yle yapılmış ve 4K Ultra HD (3840×2160) çözünürlük ve IGZO2 teknolojisine sahip 15.6 inç UltraSharp dokunmatik ekrana sahip Dell Precision M3800; zengin ve doymuş renkler ve çarpıcı bir parlaklık sunuyor. Precision M3800’ün ekranı aynı zamanda müşterilerin iş istasyonuyla sezgisel bir şekilde etkileşim kurmalarını sağlayan eşzamanlı on parmak dokunma özelliğine de sunuyor.

 

Dell, Precision M3800‘e eklediği ekstra Thunderbolt 2 ile kullanıcıların 20 Gbps’e varan aktarım hızlarından yararlanabilmesine ve ham 4K videoyu görüntüler ve kurgularken aynı zamanda paralel olarak yedekleyebilmelerine olanak sağlıyor. Intel’in devrimci Thunderbolt™ 2 teknolojisi en hızlı ve en çok yönlü bağlantıyı sağlarken eşzamanlı olarak tek bir kompakt yuvayla yüksek çözünürlüklü ekranları ve yüksek performanslı veri cihazlarını da destekliyor.

 

Film, animasyon ve tasarım projeleri, çoğu zaman, hareket halindeyken büyük grafik ve veri yoğunluklu dosyaları yönetmeyi gerektirdiği için, Dell, Precision M3800‘e ek depolama seçenekleri ekledi ve toplam kullanılabilir dahili depolamayı 2TB’a çıkardı. Bir önceki kuşağın benzersiz taşınabilirliğine ve zarif tasarımına sahip olan yeni Dell Precision M3800‘ün başlangıç ağırlığı sadece 1,88 kg ve form faktörü 18 mm’den daha ince. 4. kuşak Intel Core i7 işlemci, profesyonel NVIDIA Quadro K1100M grafik kartı ve 16GB’a kadar çıkabilen bellekle donatılmış olan sistem en zorlu uygulama ve iş yüklerinin bile üstesinden gelmeyi olanaklı kılan bir güç sunuyor.

 

Dell Precision M3800, konfigüre edilebilir yapısıyla müşterilere kendilerine özel ihtiyaçlara uygun bir sistem kurma esnekliği sağlıyor. M3800 aynı zamanda işletim sistemi olarak, Windows 7 ve Windows 8.1’e ek olarak Ubuntu’yu da sunuyor.