En Hızlı Galaxy Note 3 Yakında Geliyor!

En Hızlı Galaxy Note 3 Yakında Geliyor!

PAYLAŞ

Samsung Mobil Dünya Kongresi’nde LTE Advanced Category 6’yı tanıtmak için Qualcomm ile işbirliği yaptı. Tanıtımda beşinci nesil Gobi 9 × 35 serisi LTE modem özelliklerini göstermek için Qualcomm Snapdragon 805 ile güçlendirilmiş bir Galaxy Note 3 kullanıldı.

Bu modem LTE Category 6 özelliğini kullanıyor ve çift bant genişliğine sahip. Şu anda tanıtılan cihazlarda LTE Category 4 özelliği kullanılıyor. LTE Category 6 kullanan cihazlarda 300 Mbit / sn indirme yapma mümkün olacak. Qualcomm’un demo işlemcisi ile güçlendirilen Galaxy Note 3, bu hıza ulaşmayı başardı.

LTE Category 6, taşıyıcı toplama adı verilen bir teknik kullanarak çalışır ve modem bant genişliğini iki kat miktarda sunmak için iki 20 MHz sinyallerini birleştirir.

Qualcomm yaptığı açıklamada, bu donanım özellikleriyle Galaxy Note 3’de dahil olmak üzere yeni cihazların bu yıl başlatılacağını söyledi. Samsung zaten tanıtımda Qualcomm ile ortak çalışarak Galaxy Note 3 için zemini hazırlamış oldu. Cihaz muhtemelen başlangıçta Güney Kore’nin SK Telecom operatörü aracılığıyla satışa sunulacak.