Facebook Haberciliğe El Atıyor!

Facebook Haberciliğe El Atıyor!

PAYLAŞ

Sosyal paylaşim ağ Facebook, kulanıcılarının doğru ve güvenilir haber içeriklerine ulaşabilmeleri için bir ilke imza atarak FB Newswire uygulamasını başlatıyor.

Kısa süre önce yakınınızda bulunan arkadaşlarınız hakkında bilgi alabileceğiniz “Nearby Friends”‘i sunan facebook, doğru ve güvenilir haberler için FB Newswire uygulamasıyla kullanıcılarına şimdi de doğru haber ulaştırmayı  planlıyor. Bu uygulama sayesinde Twitter, İnstagram gibi sosyal paylaşım ağlarında yer alan haberler içerisinde, ciddi haberlere tek bir yerden ulaşılabilecek. Uygulamanın amacı gazetecileriin gercek haber değeri taşıyan içerikleri facebook üzerinden erişmesini sağlamak.

FB Newswire bir nevi haber ajansı gibi çalışacak ve habere hızlı erişimi sağlayacak. FB Newswire sayesinde büyük etkinlikler, spor müsabakalarında ve eylemlerde paylaşılan fotoğraf, video ve durum güncellemeleri de somut bilgi değeri taşıyacak. Facebook sosyal ağlarda bilgi toplamak için Storyful ile birlikte çalışacak. Bakalım bu yeni uygulama Facebook kulanıcıları tarafından nasıl karşılanacak.