Facebook, Yeni Şafak Sayfalarını Bakın Neden Kapatmış?

Facebook, Yeni Şafak Sayfalarını Bakın Neden Kapatmış?

PAYLAŞ

Yeni Şafak gazetesinin Facebook sayfalarının kapatılması ile ilgili Facebook’dan beklenen açıklama geldi!

Geçtiğimiz haftalarda Yeni Şafak gazetesine ait toplamda 10 milyon takipçisi bulunan resmi Facebook sayfalarını haber vermeden ve açıklama yapmadan kapatan Facebook konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Facebook olarak, insanların Facebook Sayfaları ile ilgili deneyimlerinin gerçek, samimi ve anlamlı olmasını sağlamak için çalışıyoruz.yeni-safak-facebook

Ekibimiz Yeni Şafak’ın üç Facebook sayfasındaki bazı beğenilerinin kazanılma biçimiyle ilgili düzensizlikler tespit etti ve bu gibi durumlarda izlediğimiz olağan sürecin bir parçası olarak söz konusu sayfaları bir süreliğine dondurdu. Sayfalar dondurulduğundan beri ekiplerimiz, düzensizlikleri düzeltmek ve sayfaları sadece gerçek beğeni sayıları ile birlikte geri açmak konusunda uygun çözümü bulmak için Yeni Şafak ile iletişim halinde oldu.

Bugün Yeni Şafak’ın söz konusu sayfaları, bazı gerçek olmayan beğeni sayılarının kaldırılması ile birlikte geri açıldı. Ekiplerimiz konuyu incelemeye devam ediyor. Bu sayfaların veya Facebook’taki herhangi başka bir sayfanın Topluluk Standartlarımızı ihlal etmediğinden emin olmak için her zaman ek aksiyonlar alabileceğimizi belirtiyoruz.

İlkelerimizi anlamak ve kurallarımızın ihlalini önlemek için herkesi Topluluk Standartlarımızı ve politikalarımızı okumaya teşvik ediyoruz.