Galatasaray Değerlendirmesi

Galatasaray Değerlendirmesi

PAYLAŞ

Bu günlerde Galatasaray üzerine daha fazla yoğunlaşmamın sebebi çeşitli kulvarlarda hızlı bir şekilde ilerlemesi. Galatasaray bu sene hem Avrupa serüvenini devam ettirirken aynı zaman Spor Toto Süper Lig’i ve Türkiye Kupası’nda da mücadelesini sürdürüyor. Bu şekilde başarılı bir ilerleyiş ile birlikte gözlerin Galatasaray üzerinde olması oldukça doğal.

Bugün Galatasaray Gençlerbirliği karşılaşmasını yerinde izledim. ankara 19 Mayısgs2Stadyumu’nda coşkulu bir taraftar vardı. Ankara’nın asabi ayazında başlayan karşılaşma Gençlerbirliği’nin erken bulduğu bir gol ile şekil aldı. Golden sonra Galatasaray’da taktiksel anlamda çok şey değişmedi. Hakemlerin verdiği kararlar taraftar tarafından eleştiri alsada Kasımpaşa – Beşiktaş maçını izledikten sonra bu hakeme şükrettiklerini düşünüyorum.

Dikkatimi çeken önemli konulardan biriside Burak Yılmaz’ın oldukça moralsiz oluşu. Maçın başlamasından kısa zaman sonra ısınmaya başlayan Burak Yılmaz oyunun ilerleyen dakikalarında oyuna alındı ve Teknik Direktör Mancini’nin istediği performansı gösteremedi.

Drogba ise her ne kadar çok iyi bir gününde olmasada kalitesini göstererek takımını beraberliğe taşıyan golü attı. Taraftar Drogba’ya o kadar saygı duyuyorki herhangi bir hatasında “canın sağolsun, aslanım benim” gibi sevgi gösterileri ile karşılaşabiliyor. Tabii bunu her oyuncu için söylemek maalesef mümkün olmuyor.

Selçuk İnan’ın da istediği performansı gösteremediği karşılaşmada sahanın en iyisi yine Juventus maçında da kendini gösteren Felipe Melo oldu. Melo hem defansif hem de hücumsal anlamda iyi işler çıkararak takımı için gerekeni yaptı diyebiliriz. Aynı şeyi oyunun sonlarına doğru oyuna alınan Sabri Sarıoğlu içinde söylemek mümkün.

Maç 1-1 sona ererek her iki takımada 1 puan kazandırdı. Ama bu her ne kadar Gençlerbirliği için kazanç sayılsada Galatasaray için çok da kazanç sayılmaz. Çünkü bununla birlikte Fenerbahçe ile arasında ki puan farkını dahada arttırmış oldu.