Galaxy Note 7 Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Galaxy Note 7 Tüm Özellikleri ve Fiyatı

PAYLAŞ

Tüm dünya genelinde Samsung tarafından yeni telefon modelinin tanıtılması beklenirken, Galaxy Note 7 adının verildiği cihaz nihayet kullanıcılar ile buluştu. Bugüne kadar Galaxy Note 6 beklenmesine karşın son iddialarda Galaxy Note 7 adı ile geleceği öğrenilen yeni telefon modelinde, beklentilerin büyük bir bölümü gerçekleşti.

::. Galaxy Note 7 İnceleme ve Detaylı Özellikleri .::

İris Tarayıcı Dikkat Çekiyor!

Galaxy Note 7 için en çok dikkat çeken detaylardan birisi iris tarayıcısı oldu. Bugüne kadar farklı bir telefon modelinde tercih edilmeyen bu özellik, artık kullanıcıların sadece gözü ile telefonu açabilmesini sağlayacak. Bu açıdan parmak izi okuyucusu gibi ek güvenlik önlemlerine gerek kalmadan kişiler sadece iris tarayıcısı üzerinden güvenlik sağlayabilecek. Üstelik Galaxy Note 7 için tepkime süresi de oldukça başarılı. Kullanıcıların kullanım sırasında 25 cm ile 35 cm ’lik mesafeye dikkat etmesi yeterli.

Ekran

Telefonda 5.7 inçlik Super AMOLED ekran tercih edilirken, kavis 90 dereceye kadar arttırılmış durumda.

Kamera

Cihazdaki kamera ise pek çok modelden üstün özelliklerde. 12 MP arka kamerası olan telefonda diyafram değeri f/1.7 ve 26 mm ’lik lens kullanılmış. HDR gibi pek çok özel seçeneğin desteklendiği kamera bu açıdan oldukça başarılı. Ön kamera ise 5 MP.

İşlemci

Exynos 8890 işlemci bulunan telefonda işlemci 4 GB RAM ile desteklenmiş durumda.

3500 mAh bataryası ile günlük kullanımlar için yeterli olabilecek durumdaki Galaxy Note 7, USB-C gibi hızlı şarj teknolojileri sayesinde kolay bir kullanım sunacak.

Galaxy Note 7 Kaç Para?

12 Ağustos’ta satışa sunulacak cihazın Türkiye’deki satış fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı.