Gençlik dizilerini harcamayın ! Gençlik dizileri devam etsin !

Gençlik dizilerini harcamayın ! Gençlik dizileri devam etsin !

PAYLAŞ

Gençlik dizileri harcanmasın ! Gençlere destek olun,engel olmayın !
Türkiye’nin en önemli kanallarında çok sevilen gençlik dizileri yayınlanıyor. Gençlik dizileri izleyicilerin önemsediği dizilerdir. Gençlerin Mafya dizilerine ihtiyaçı yok. Gençlik dizilerinde aşkın her hali var,bol heyecan var,bazen ders niteliğinde hikayeler,bazen gençlerin hayatını değişecek önemli sahneler. Şu an yayında bir çok gençlik dizisi var,kimileri sosyal medyanın vazgeçilmezleri,kimileri en çok rating alan diziler. Benim şahsi düşüncemdir ki kanallar yöneticileri izleyicileri çok umursamıyor. Dizi yayınlanıyor,rating iyiyse tam gaz devam ediyor,kötüyse yayında kalkıyor,günü değişiyor,yani sonu hüsran. Peki ya onca emek,masraf,zahmet ? Genç oyuncular sabah akşam demeden büyük emek veriyorlar. Güneşi Beklerken,Pis Yedili,Sana Bir Sır Vereceğim,A.Ş.K,Bir Aşk Hikayesi en önemli gençlik dizileri. Ama ratinglerde yüzü gülen iki dizi var Güneşi Beklerken ve Pis Yedili. Diğer diziler kanalların stratejik hatalarına kurban gidiyorlar. Peki ya hayranların isteği ve şikayeti ne ? Olması gereken ne ?
1001890_223646421119537_1173010072_n
Öncelik Sana Bir Sır Vereceğim. Son yılların yayınlanmış en iyi fantastik dizisi,çok yetenekli gençleri aynı dizide buluşturan,sosyal medyanın vazgeçilmez bir dizisi. Inkar edemeyizki Sana Bir Sır Vereceğim Sosyal medyada inanılmaz büyük bir başarı yakaldı, büyük bir aileye sahip oldu. Demet Özdemir ve Ekin Koç uyumu izleyici ekrana kilitledi. Peki ya dizi hak etdiği ilgiyi gördümü ? Izleyiciler tarafından evet,kanal tarafından hayır. Günü değiştirildi,az tanıtım yapıldı. Izleyici kopmaya başladı,dizi eski ratinglerinde çok uzak oldu. Son zamanlar yayından kalkma haberleri yayınlanıyor. Kanal açıklama yapmıyor,yapım şirketi suskunluğunu koruyor. Bir açıklama yapmak bu kadar zormudur ? Binlerce hayran her hafta yayından kalkma orkusu ile diziyi bekliyor. Bu büyûk saygısızlıktır izleyiciye karşı.Kanal açıklama yapmalı,dizinin yayın süresi uzatılmalı,oyunculara hak etdiği değer verilmeli.
images (1)
Bir Aşk Hikayesi’ne gelelim. Bu sezon benim de beğenerek izlediğim bir proje. Ilk başlarda ratingler çok iyiydi,sosyal medyada vazgeçilmezdi. Sonralar büyü bozuldu. Damla Sönmez ve Seçkin Özdemir’in uyumu harika. Dizinin ratingleri neden düştü ? PT1’deyken PT2’e geçmesi,genç kitleye sahip olduğu için o saatte bu kitlenin uyuması,bazı haftalar dizinin yayınlanması,az tanıtım. Bu kadar sebep yetmezmi ? Böyle güzel bir gençlik dizisi bu kadar şeyi hiç hak etmiyor. Hayranların isteği dizi erken saatte yayınlansın,her hafta yayınlansın ve gereken açıklamalar yapılsın.
BOM7OeqCUAAYK7O
Pis Yedili’de sıra. Kahkaha dolu bir gençlik dizisi. Aşk var,heyecan var,komedi var. Yetenekden bol ne var dizide ? Pi Yedili Show Tv’nin kurtarıcısı oldu,en zor zamanlarda en iyi ratingleri alarak kanalı Çarşamba günleri zirvenin ortağı yaptı. Kanal ne yaptı ? Yeni dizi yayınlamaya başladığı an dizi ile oynadı. Dizinin gûnü çarşamba. Hayranların isteği dizi eski gününe geri dönsün,Show kıymetini bilsin ve arkasında dursun.
images
A.Ş.K dizisine çok büyûk haksızlık var! Bu sezon büyük ilgi ile takip ettiğim bir dizidir A.S.K. Kabiliyetli genç kadrosu,hüzün ve aşk dolu senaryosu ile en başta dikkat çeken dizinin ratingleri iyi olmadı. Dizinin ana faktörü Hazal Kaya hayranları diziye büyük destek verdi. 2 sezonluk bir senaryoya sahip olmasına rağmen 13 bölûmde final yapılması planan diziye yazık oluyor. Rating yüzünden harcanırsa,izleyiciler Kanal D ‘yi sosyal medyada tepki yağmuruna tutacaktır. Kanal D hatasından geri dönsün. Hayranların isteği A.S.K bitmesin,doğru günde yayınlansın,fazla tanıtım yapılsın.
gunesi-beklerken-118082
Güneşi Beklerken çok yetenekli kadroya,önemli bir senaryoya sahip ve ratingleri çok yüksek. Ama salı yayınlansaydı çok daha iyi rating alacaktı. Kanal D hata üstüne hata yapmaktan vazgeçmiyor.
Gençlik dizilerini harcamayın,gençlere engel olmayın,destek olun,onlara fırsat verin.
Ayse Karaduman