Google Glass 2 Ortaya Çıktı!

Google Glass 2 Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ

Google’ın son yılların en çok konuşulan teknoloji ürünleri arasında yer alan gözlüğü; Google Glass geri dönüyor! Google Glass 2 modelinin ilk fotoğrafları sızdı.

Google Glass 2, tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı görülüyor. Akıllı gözlük Google Glass 2, ayrıca donanımsal olarak da geliştirilmiş.

Henüz geliştirilme aşamasında olduğu tahmin edilen akıllı gözlük daha ziyade teknolojik yeniliklerle geliyor. Bunlar kesin olarak bilinmese de yeni gözlük için Intel Atom işlemci, daha uzun pil ömrü, daha gelişmiş kablosuz bağlantı özelliği ve genel olarak daha iyi bir performans bekleniyor.google-galass-2-2

Google Glass 2’nin özellikleri

Görüntüleme teknolojinin ise çok değiştiğini söylemek mümkün değil. Önceki modelde olduğu gibi şeffaf bir yansıtıcıya sahip olan yeni modelde şarj girişinin de yeniden tasarlandığını görüyoruz. Daha önce micro USB girişine sahip olan model, artık 5 pin bir şarj girişi kullanılıyor. Bu da daha kolay kullanılabilir sunacak.

Google Glass 2’nin teknik özellikleri ise henüz tam olarak netleşmiş değil. Ancak ilk yapılan tespitlere göre Google’ın yeni akıllı gözlüğünde bir Wi-Fi alıcı bulunacak. Kullanıcılar artık akıllı telefonlarından bağımsız olarak yeni akıllı gözlüğü kullanabilecek.

Google Glass 2 fiyatı ne kadar olacak?

Google Glass Enterprise Edition, adından da anlaşılacağı üzere geliştiricilere yönelik bir versiyon. Yani son kullanıcıya ulaşacak canlı kanlı bir Google Glass için önümüzde hala epey süre var. Google Glass 2, sadece profesyonellere satılacak. Yani son kullanıcılara sunulmayacak. Bilindiği üzere Google Glass 1500 dolar etiketle satışa çıkmıştı. Yeni gözlüğün de benzer bir fiyatla satışa çıkacağı tahmin ediliyor.