Hidrojen Pile Sahip iPhone 6’nın Şarjı 7 Gün Dayandı!

Hidrojen Pile Sahip iPhone 6’nın Şarjı 7 Gün Dayandı!

PAYLAŞ

Test aşamasında kullanılan hidrojen pil, iPhone‘lara bir hafta yetecek enerji depolayabiliyor. Hidrojen pilin teknolojide devrim yaratması bekleniyor!

The Telegraph gazetesinin yayınladığı habere göre hidrojen minyatür pil, iPhone 6 modelinin boyutunu ve görüntüsünü değiştirmedi, sadece telefonların arka kısmına iki havalandırma deliği eklendi.

Hidrojen pile ait patent Intelligent Energy, adlı şirketin. Sistem, yeniden şarj edilebilir bir batarya temeline dayanıyor. Küçük bir yakıt hücresi olarak çalışan bataryanın sırrı ise hidrojen ve oksijeni birleştirerek enerji (elektrik) oluşturuyor. Atık olaraksa geriye sadece az miktarda su ve cihazın çalışmasını etkilemeyecek ölçüde önemsiz bir ısı artışı bırakıyor.

iPhone 6‘nın ve elbette diğer akıllı telefonların kısa süre içerisinde tükenen şarj sorununa devrim niteliğinde bir çözüm getirmesi beklenen pil, hidrojen ve oksijeni birleştirerek elektrik enerjisi üretiyor. Böylece akıllı telefonların yeniden şarj edilmeden işletilmesi süresi, bir haftaya kadar çıkıyor.iphone-long-battery

Intelligent Energy şirketi, yeni hidrojen pil ile yıllık toplam satış gelirini 300 milyar pound olacağını öngörüyor.

Öte yandan Intelligent Energy Finans Kurulu Başkanı Mark Lawson-Statham, şirketin, cihazın önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülmesini istediğini, ancak kesin sürüm tarihinin Apple tarafından belirleyeceğinin altını çizdi. Öte yandan hidrojen pil ve konu ile ilgili Apple cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.