Instagram’da Canlı Yayın Dönemi Başladı

Instagram’da Canlı Yayın Dönemi Başladı

PAYLAŞ

Instagram modaya uydu ve canlı yayın özelliğine kavuştu. Resmi blogu üzerinde yaptığı duyuru ile yeni özelliklerinin müjdesini verdi.

Instagram, Twitter, Facebook ve Periscope gibi popüler sosyal medya uygulamalarının ardından, canlı video yayını özelliğine kavuştu.

Resmi blogu üzerinden yaptığı duyuruyla iki yeni önemli özelliği kullanıcılarına duyurdu. Bu özelliklerden en önemlisi Instagram Stories üzerinden canlı yayın özelliği oldu. Bir diğer özellik ise Instagram’daki direkt mesajlar bölümünden kişilere ya da gruplara yolladığınız fotoğraf ya da videoların belli bir süre sonra kaybolmaları oldu. Bu yeni özelliği ile birlikte Instagram yaklaşık 4-5 aylık süre içerisinde Snapchat’in tüm özelliklerini kopyalamış oldu.

Instagram Stories Güncellemesi ile Uygulama Resmen Canlandıinstagram-canli

Instagram geçtiğimiz aylarda yayınladığı Stories ile ilgili de bazı rakamları paylaştı. Bu bilgilere göre Instagram Stories’de her gün 100 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşıyor. Instagram yeni eklenen canlı yayın özelliği ile birlikte kısa sürede bu sayıyı katlayabilir.

Canlı yayın arayüzü Facebook ve Periscope’a oldukça benziyor. Uygulama izleyecilerin yorum yapması kalp ve emoji göndermesine izin veriyor. Aynı zamanda yayını kaç kişinin canlı izlediğini de gösteriyor.