En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları (Part 1)

En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları (Part 1)

PAYLAŞ
En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları (Part 1)
En Çok Takipçisi Olan Instagram Hesapları (Part 1)

Sosyal medya platformlarının ve bu platformları kullananların sayısı her gün artıyor. Bu platformlardaki hesapların takipçi sayıları da artık ayrı bir prestij sembolü. Özellikle son zamanlarda bu konuyla çeşitli ödüller de veriliyor. Instagram özelinde en çok takipçisi olan ünlülere bir bakalım. Sıralamada Ağustos 2020 tarihi takipçi sayıları baz alınmıştır.

10) Justin Bieber

en-cok-takipcisi-olan-instagram-hesaplari

12 yıl önce YouTube’a yüklediği videolarla keşfedilen Justin Bieber, bir dönem kötü bir zaman geçirse de hala oldukça popüler. 18 yaşında rekor kıran tek sanatçı olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıran genç isim tarihe geçmişti.

Listemizin 10. sırasında yer alan Justin Bieber’ın Instagram’da 145 milyon takipçisi bulunuyordu. Şu an ise bu sayı 147 milyona yükselmiş durumda. Buraya tıklayarak Justin Bieber’ı takip etmeye başlayabilirsiniz.

9) Beyoncé

en-cok-takipcisi-olan-instagram-hesaplari-part-1

Yılların eskitemediği isimlerden biri olan Beyoncé, şarkıcı, şarkı yazarı ve oyunculuk kariyeri ile herkesin tanıdığı birisi. Kendi söylemiyle “çağdaş bir feminist” olduğunu dile getiren sanatçı, aşk, ilişkiler, tek eşlilik ve kadın cinselliğini konu alan temaları şarkıların kullanmasıyla dikkat çekmektedir.

Listemizin 9. sırasında yer alan Beyoncé’nin Instagram’da 153 milyon takipçisi bulunuyordu. Şu an ise bu sayı 154 milyona yükselmiş durumda. Buraya tıklayarak Beyoncé’nin Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

8) Lionel Messi

en-cok-takipcisi-olan-instagram-hesaplari-part-1

Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messi, Arjantinli bir futbolcu. Şu anda Barcelona forması giyen futbolcu, bu kulüpte onlarca rekor kırmış ve kulüp tarihine adını altın harflerle yazmıştır. Barcelona ile birçok kulüpten daha fazla kupa kaldırmıştır. (34) Ballon d’Or ödülünü 6 kez kazanarak, şu anda bu ödüle en çok lâyık görülen isimdir.

Listemizin 8. sırasında yer alan Lionel Messi’nin Instagram’da 164 milyon takipçisi bulunuyordu. Şu anda ise bu sayının 166 milyona yükseldiği görüyoruz. Buraya tıklayarak Lionel Messi’yi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

7) Kim Kardashian

en-cok-takipcisi-olan-instagram-hesaplari-part-1

Kimberly Noel “Kim” Kardashian, Amerikalı magazin yıldızı. Daha çok sosyal hayatıyla, orijinal versiyonu ile E! televizyon kanalında yayınlanan Keeping Up with the Kardashians ve Kourtney and Kim Take New York adlı reality showlar ile bilinir. Bunların yanı sıra prodüktörlük, mankenlik, şarkıcılık, oyunculuk, stilistlik ve iş kadınlığı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Listemizin 7. sırasında yer alan Kim Kardashian’ın 186 milyon takipçisi bulunuyordu. Şu anda takipçi sayısının 188 milyona çıktığı görülüyor. Kendisini buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

6) Selena Gomez

en-cok-takipcisi-olan-instagram-hesaplari-part-1

Oyunculuk kariyeri ile de adından söz ettiren şarkıcı, pop rock, R&B ve hiphop türündeki şarkılarıyla da tanınıyor. Onu Disney Channel’da yayınlanan Waverly Büyücüleri dizisiyle hatırlayabilirsiniz. Ayrıca dizideki bu rolüyle Emmy ödülü kazandığını da hatırlatalım.

Küçük yaşlarda bile oldukça tanınan bu ismin Instagram’da 189 milyon takipçisi bulunuyordu. Şu anda ise 193 milyon takipçisi bulunuyor. Buraya tıklayarak kendisini takip edebilirsiniz.