Leageu Of Legends’ın Kış Finali D-Smart’da

Leageu Of Legends’ın Kış Finali D-Smart’da

PAYLAŞ

Tempolu ve rekabete dayalı çevrimiçi bir oyun olarak bilenen League of Legends’ın kış mevsimi finali, lisanslı ve profesyonel oyunculardan oluşan kadrolarla, 2 Şubat tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.  

Türkiye’nin öncü dijital yayın platformları arasında yer alan ve sporun her dalını takipçileri ile buluşturan DSmart, League of Legends kış finalini naklen DSmart 78. Kanal Smart Spor 2 ve Smart Spor 2 HD’den yayınlayarak Türkiye’de eSpor yayını yapan ilk yayıncı ünvanını almaya hak kazanacak.

Turnuva esnasında D-Smart ve Riot Games’in izleyicilere ödül puan sürprizi olacak.

Naklen yayın sırasında, D-Smart 78. Kanal Smart Spor 2 ve Smart Spor 2 HD ekranlarında çıkacak olan özel kodlarla, izleyiciler www.dsmart.com.tr/lol adresine yönlendirilecekler. www.dsmart.com.tr/lol adresine bilgilerini doğru giren izleyiciler, 3 günlük IP puan takviyesi kazanacaklar.

Türkiye’deki eSpor takımlarında yer alan oyuncuların, milli sporcu olma yolunda önleri açılıyor!

Strateji oyunlarının heyecanını, rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren, çevrimiçi, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla her seviyedeki oyuncunun sıkılmadan oynayacağı bir web oyunu olan League of Legends’ın kış turnuvasına, Türkiye ilk kez ev sahipliği yapacak. 1-2 Şubat tarihlerinde Bostancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan ve heyecanla beklenen bu turnuvanın 2 Şubattaki finalini D-Smart’dan ekrana getirecek, Türkiye’de eSpor yayını yapan ilk yayıncı ünvanını elde edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından resmi sporcu lisansı verilen oyuncuların yarışacağı bu turnuva ile diğer ülke sporcuları gibi Türkiye eSpor oyuncuları da, dünya arenasına çıkabilecek. Alınan resmi lisanslarla artık Türkiye’deki e-Spor takımlarında yer alan oyuncuların, milli sporcu olma yolunda önleri açılmış oldu. Ülkemizde hızla yaygınlaşan dijital oyunlar, bu gelişmeyle birlikte bir spor dalı olarak tanınabilecek.