Samsung’da Akıllı Gözlük Çıkarıyor

Samsung’da Akıllı Gözlük Çıkarıyor

PAYLAŞ

Teknolojinin ileri gelen mobil üreticilerinden, son zamanlarda ise giyilebilir teknolojilerde adını sıkça duyuran Samsung, hakkında gelen dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. MWC 2014’te tanıtılması beklenen cihazların yanı sıra, The Korean Times’in yayınladığı habere göre yeni bir akıllı gözlük yolda.

Berlin IFA 2014‘te Kore’nin Times gazetesinden gelen iddialara göre giyilebilir teknolojilere merak salan Samsung, yepyeni bir akıllı gözlük piyasaya çıkarak. Google Glass’a rakip olarak gelmesi beklenen bu gözlük ile birlikte Android dünyası da yerinden oynayacak.

Geçtiğimiz günlerde Google ile dev bir patent anlaşması yapan Samsung‘un Google’ın patentlerini hak talep edilmeden kullanabilmesi ve bu tarz bir hamleye girmesi oldukça ihtimal duruyor. Tanıttığı cihazı ivedi bir şekilde piyasaya sürmesiyle tanınan Samsung bu konuda Google Glass’ı ezip geçebilir.

Android dünyasını sallayacak!

Diğer yandan Samsung’un yeni akıllı gözlüğü tıpkı Galaxy Gear dediğimiz akıllı saat gibi telefonlarla entegreli çalışarak, kullanıcının özgür bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Android’li üst segment telefonlar tarafından rahatlıkla kontrol edebilmeye imkan tanıyacak olan akıllı gözlük günlük yaşamı  çok yüksek boyutta rahatlatacağa benziyor.

Yine büyük bir istatistik şirketinin raporuna göre Google ve Sony gibi devlerin giyilebilir teknoloji sektöründe emin adımlarla ilerlerken, Google ve Samsung gibi firmaların da bu sektöre katılması, ekosistemin günden günde farkında olunmadan büyümesi ve hacminin 6 milyar dolara kadar yükselmesine neden oldu, tabi ki bu tip hamleler sektörde biz kullanıcıların işine yarayacak. Alternatiflerin çoğalması ile birlikte fiyat konusunda da kullanıcıya olumlu rekabetler yansıyacak.