Mac OS X’de Yeni Dönem 10.9.2

Mac OS X’de Yeni Dönem 10.9.2

PAYLAŞ

Apple, geçtiğimiz günlerde Mac OS X 10.9.2 güncellemesini sundu. Öncelikle güvenlik açıklarını kapatmayı hedefleyen güncelleme birçok yeni özelliği de getiriyor.

Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni ise FaceTime ile artık sesli aramaların gerçekleşmesi. Apple sadece bununla da kalmamış bu özelliğe ek olarak “arama bekletme” seçeneğini de sunuyor. Böylece sürekli bilgisayar karşısında olma zorunluluğundan kurtulmuş oluyorsunuz. Ayrıca artık iMessages’da bağlantıda olmak istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz.

Apple, Mail programındaki eksiklik ve zayıflıkları da bu güncellemesi ile gidermeye çalışıyor. Bunun haricinde güncelleme ile sunulan Security Update 2004-001 güncellemesi ile birçok güvenlik açığı kapatılıyor.

Bunun haricinde 10.9.2 güncellemesinin sunduğu birçok yenilik bulunuyor. Bunlar arasında bazı Mac bilgisayarlarında bulunan ses bozulmasının giderilmesi, VPN’lerle bağlantının kesilmesi, güncellenmiş uygulamalarla ilgili güncelleme talebinin istenilmeye devam etmesi de var