WhatsApp’ın Hatası Rakiplerini 10 Kat Büyüttü

WhatsApp’ın Hatası Rakiplerini 10 Kat Büyüttü

PAYLAŞ

Son zamanlarda gündeme bomba gibi oturmayı başaran cep telefonlara özel olarak geliştirilen ve internet bağlantısı aracılığıyla ücretsiz hizmet veren bu uygulamalarla gündem çok sıcak. Whatsapp’ı bildiğiniz üzere Facebook satın aldı, satın aldıktan bir kaç gün sonra 3, 4 saat süre ile nedeni bilinmez,  bir şekilde kullanılmaz hale geldi hâl böyle olunca, kullanıcılar diğer alternatif uygulamalara yöneldi.

Burada Facebook’un yaşadığı tahlihsizlik biraz ilgi çekici aslında çünkü daha önce hiç böyle bir sorun yaşamayan Whatsapp nasıl oldu da Facebook satın alınca 3, 4 saat kullanılamaz oldu? Kimilerimiz bunun cevabını merak ederken Whatsapp’a alternatif olan diğer uygulamalar bu durumdan memnun oldular.  Çünkü bir günde Whatsapp sayesinde 10 kat daha büyüdüler ve işler onlar için iyiye gitmeye başladı.

Ülkemize yeni gelen TicToc’a ilgi gösteren kullanıcılar Whatsapp’a alternatif olabilecek uygulama gözüyle bakar oldular tabi ondan önce Skype, Line, Viber gibi dev firmalarda yer alıyor. Bu sektörde büyüyen firmaların peşindense Blackberry’nin sevilen uygulaması BBM geliyor. Android, Blackberry ve iOS cihazlarda yerini alan uygulamanın geçenlerde yayınladığımız haber ile Windows Phone’a da duyrulduğunu söylemiştik.

Peki 2014’te hangi mesajlaşma uygulaması lider olucak ve bunu uzun yıllar sürdürecek? Bize kalırsa Whatsapp tahtını kimseye şu yakın zamanda bırakmayacak lakin diğer devlerinde duracağı yok. Hatta şunu da belirtelim ki Whatsapp’tan özür olarak algılayabileceğimiz müthiş yeniliklerde gelicek. Bakalım daha neler olucak ve gündemleri sıcak olan bu uygulama çeşitleri daha biz kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak?