Mars’a giden Türkler belli oldu.

Mars’a giden Türkler belli oldu.

PAYLAŞ

Hollandalı Bas Lansdorp, Mars’ta en geç 2025’te gerçekleşecek kalıcı bir insan kolonisi kurmayı planlıyordu ve bu kapsamda “Mars One” adlı bir örgüt kurmuştu.

Mars’a gitmek isteyen aralarında Türklerinde olduğu 200 bini aşkın insan, Nisan ayından beri kayıtlarını yaptırdı. Hemen hemen her ülke, meslek ve yaş grubundan başvuru yapan insanlar, “Mars One” projesiyle Mars’a geri dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkmak için hazırlanıyor. 1058 aday arasında 4’ükadın olmak üzere 6 Türk yolcu bulunuyor. Bu yolculardan gönüllü olan 6 Türk arasından 3 kişi kimliklerinin açıklanmasına izin verdi. Diğer 3 yolcu ise kimliklerinin açıklanmasına izin vermedi.

Mars One projesinde ikinci tura kalan Türk adaylar, Dr. Güler Ergun (34), Yasemin Higgins (43) ve Ece Kabadayı (18) olarak açıklandı. Adayların 2025 te isteklerine bağlı olarak Mars’a yolculuk yapma hakları bulunuyor. İstekleri doğrultusunda Dünya’da kalmaya devam edecekler.

PAYLAŞ
Önceki makale100 TL’e akıllı telefon Xiaomi
Sonraki makalePC satışları hızla düşüyor.
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.