100 TL’e akıllı telefon Xiaomi

100 TL’e akıllı telefon Xiaomi

PAYLAŞ

Xiaomi Çin’de düşük fiyatlara yüksek performans özellikleri sunan, oldukça popüler akıllı telefon üreticisi şirket. Şirket 2012 yılında 7 milyon üzerinde cep telefonu sattı ve 2 milyar dolar gelir elde etti. 2013 yılında 19 milyon akıllı telefon satan şirket, bu yıl ise 40 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor.

Piyasada genişleme planları yapan Xiaomi, daha önce de Google’da Android ürün yönetiminde çalışan Hugo Barra’yı ikna ederek bünyesine katmıştı. Xiaomi Çin’de en büyük 5. Akıllı telefon üreticisi olarak biliniyor. Şirket, Mi-2’nin oldukça fazla ilgi görmesinin ardından, Mi-3 adıyla yeni bir telefon daha piyasaya çıkardı.

Söylenenlere göre Xiaomi yakın bir zamanda piyasaya 50 dolar, yani yaklaşık 100 TL değerinde akıllı telefon sunacak. Apple’da iPhone 5C adında uygun fiyatlı bir akıllı telefon çıkardı ama 549 dolar fiyatıyla 50 doların yanında oldukça fahiş görünüyor. Xiaomi‘nin yeni modeli için ülkemizdeki çıkış tarihi ve fiyatı şu an için henüz kesin bir bilgi verilmiyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleGame of Thrones yeni sezonu ile geliyor.
Sonraki makaleMars’a giden Türkler belli oldu.
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.