Oyun ve Uygulama Geliştiricilerine Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri

Oyun ve Uygulama Geliştiricilerine Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri

PAYLAŞ

DOGED işbirliğiyle oyun ve mobil uygulama geliştiren şirketlere devlet desteklerinin detaylı bir şekilde tanıtılması ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik fikir alışverişinde bulunulması hedefleniyor.

20 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Divan Otel’de düzenlenecek olan “Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri”nde bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere teşvik sağlayan kurumların tümü ilk kez bir araya gelerek katılımcılara hitap edecek ve onlardan gelen soruları ilk ağızdan yanıtlayacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı ve DOGED işbirliğiyle düzenlenen toplantıya Ajans yetkililerinin yanı sıra TÜBİTAK, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan temsilciler katılacak. İlgili kurumlardan etkinliğe iştirak edecek uzmanlar, hangi şartlar altında ne tür destekler verildiğini katılım sağlayan girişimcilerle paylaşacaklar.

Kalkınma Ajansları Destek Sistemi ve İSTKA Destekleri

Kalkınma Ajansları tarafından her yıl kamuoyu ile paylaşılan mali ve teknik destek programları hakkında bir bilgilendirme sunumu yapılacaktır. Genel hatlarıyla ne tür destekler vardır, proje başvurusu nasıl alınır, destek almaya hak kazanan projeler nasıl belirlenir, sözleşme imzalanmasına kadar nasıl bir süreç yaşanmaktadır sorularına cevap verilecektir.

TÜBİTAK Ulusal Destekleri ve Horizon 2020

TÜBİTAK tarafından girişimcilere sağlanan ulusal destek programlarına dair sunumlar yapılacaktır. Öte yandan, katılımcıların bilgi alabilecekleri bir diğer teşvik programı ise Avrupa Birliği tarafından başlatılan ve 80 milyar avroluk bütçesiyle Avrupa’nın en büyük Ar-Ge ve teşvik programı olan Horizon 2020’dir.

Ekonomi Bakanlığı Destekleri

Ekonomi Bakanlığı’nın “Döviz Kazandırıcı Hizmet Sektörleri”ne yönelik sağladığı desteklerle birlikte yurt dışı fuarlara katılım; yurt dışı birim, marka ve tanıtım faaliyetlere sağlanan teşvikler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

KOSGEB Destekleri

Ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarlarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin ve örnek alınan bir kurum olma vizyonu ile hareket eden KOSGEB’in bilişim alanındaki şirketlere sağladığı destekler hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

doged

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ArGe Proje Destekleri

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın görev alanları ile ilgili konularda yerli tasarım ve üretime yönelik Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla çeşitli konu başlıklarında teklif çağrılarına çıkılmaktadır. Yapılacak olan bilgilendirme sunumlarında güncel çağrı konuları, son başvuru tarihleri ve başvuru süreçleri yer alacaktır.

Saat 09:00’da başlayacak etkinlik için LCV Gereklidir. Katılım durumunuzu kayit@doged.org adresinden iletebilirsiniz. İrtibat İçin: 0 312 987 35 00 #134

 • Yer: İstanbul Divan Oteli, Asker Ocağı Caddesi 34367 No:1 Taksim, İstanbul
 • Saat: 09:00 – 17:30
 • Program:
 • 09:15 – 09:45 Kayıt
 • 09:45 – 11:00 Kalkınma Ajansları Destek Sistemi ve İSTKA Destekleri
 • 11:00 – 11:15 Kahve Arası
 • 11:15 – 12:30 TÜBİTAK Destekleri
 • 12:30 – 13:30 Yemek Arası
 • 13:30 – 14:45 Ekonomi Bakanlığı Döviz Kazandırıcı Hizmet Sektörlerine Yönelik Destekler
 • 14:45 – 15:00 Kahve Arası
 • 15:00 – 16:15 KOSGEB Destekleri
 • 16:15 – 16:30 Kahve Arası
 • 16:30 – 17:30 Ulaştırma Bakanlığı Ar-Ge Proje Destekleri