Samsung Galaxy Note 7 siparişlerine yetişemiyor

Samsung Galaxy Note 7 siparişlerine yetişemiyor

PAYLAŞ

Samsung mobil sektörde 2016’de arka arkaya yaptığı tanıtımlar ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarırken, marka tarafından yapılan son tanıtımlarda Samsung Galaxy Note 7 duyuruldu. Samsung Galaxy Note 7 il birlikte sektöre oldukça iddialı bir giriş yapan ve şimdiden yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Samsung, üretim hattında sorunlar yaşamaya başladı.

Ön sipariş dönemi pek çok ülkede biterken, telefonların dağıtımına geçilmeye başlanması kısa süre içerisinde stokların tükenmesine neden oldu.

Sadece 2016 yılı içerisinde Samsung Galaxy Note 7 için 15 milyon cihaz satışı beklenirken, özellikle Apple tanıtımı öncesinde cihazın daha fazla ilgi görmesi ve satılması için özel kampanyalar da düzenleniyor. Eylül ayında iPhone 7 tanıtımının yapılacak olması bu konuda Samsung’un arka planda kalmasına neden olabilir ve bu nedenle yapılan planlar hep Apple tanıtım öncesini kapsıyor.

Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte yüksek satış rakamlarını yakalayabilecek durumdaki Samsung’un özellikle bu tarihe kadar stok konusundaki sorunları çözmesi halinde iyi bir ivme yakalamış olacak ve yeni tanıtılacak iPhone ile daha iyi bir şekilde yarışma imkanı elde edecek.