SanDisk’den 128 GB Kapasiteli microSD

SanDisk’den 128 GB Kapasiteli microSD

PAYLAŞ

 

Günümüzde microSD kart çözümlerine olan ihtiyaç iyice arttı. Alanında dünyanın en büyük üreticilerinden SanDisk, bu ihtiyaca yönelik 128GB ile dünyanın en yüksek kapasite yoğunluna sahip microSDXC kartını duyurdu.
Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılan hafıza kartında bu derece yüksek kapasiteye ulaşabilmek için SanDisk, kendi geliştirdiği özel bir teknoji ile 16 adet bellek üretmiş. Yüksek kapasitesi ile 16 saatlik Full HD video saklayabilen microSDXC hafıza kartının kullanılabilmesi için, ilgili akıllı telefon veya mobil cihazların da bu ölçekte hafıza kartı kullanımına olanak tanıması gerekiyor. Örneğin günümüzde hala 32GB üstü microSD kart kullanımına olanak tanımayan pek çok telefon bulunuyor. SanDisk’in 128GB kapasiteli yeni hafıza kartını 200 dolar etiket fiyatı ile pazara sunması bekleniyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleNokia Android Telefonunu Tanıttı
Sonraki makaleSony Xperia Z2 ve Özellikleri
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.