Sinir Bozucu Oyun Flappy Bird Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Sinir Bozucu Oyun Flappy Bird Rekor Kırmaya Devam Ediyor

PAYLAŞ

Kısa sürede iOS ve Android platformlarında yıldızı parlayan Flappy Bird, indirme rakamları ile adeta rekora uçuyor. Oyun şimdiden iOS’un en çok yüklenen oyunu Temple Run’u geçti.

Dong Nguyen isimli geliştiricinin iOS ve Android platformlarına sunduğu Indie oyun türündeki Flappy Bird, kısa sürede oyun severlerin sinirlerini bozmayı başarmıştı. Çok kolay bir oynanışına sahip olmasına karşılık oyuncuların bir türlü yüksek skorlar yapamaması, oyuna olan bağımlılığı arttırmıştı. Boruların aralarından ekrana ufak dokunuşlar ile karakterimizi geçirmeye çalıştığımız oyun, iOS ve Android platformlarının uygulama marketlerinde en iyi ücretsiz bölümünde zirveye oturmuş durumda. Flappy Bird’ün zirveye taşıyan rakamlar bugün firma tarafından açıklandı. 50 Milyon indirme barajını aştı.

Açıklanan rakamlara göre App Store ve Google Play Store’da Flappy Bird, 50 Milyon indirme barajını geçti. Ücretsiz olarak sunulmasına rağmen reklamların barındığı oyun ise günde yapımcısına 50.000 Dolar kazandırıyor.

8 Bit grafikleri ile insanı kendine bağlayan oyunu mutlaka oynamanızı öneriyoruz. Heyecana kapılmayın Flappy Birds ile ilgili size ufak bir ipucu. Karakterinizi uçururken, telefonun ekranına uzun aralıklarla dokunun ve heyecana kapılmayın. Bir anda yüksek skor yapamayacağınız için merdivenleri basamak basamak çıkmaya bakın.