Flappy Bird Oyunu Sona Eriyor!

Flappy Bird Oyunu Sona Eriyor!

PAYLAŞ

8 ay önce ilk olarak piyasaya sürülmesine rağmen yayınlanmasından 8 ay sonra hak ettiği popülerliğe kavuşan ve şu sıralar dünyanın her yerinde sinir bozan kuş oyunu Flappy Bird sona eriyor.

Flappy Bird oyununun geliştiricisi Dong Nyugen zorluğuyla kendine bağlayan oyununu dağıtımdan çekeceğini Twitter hesabından duyurdu.

Dong Nyugen attığı tweette dedikodularda yer alan Super Mario Bros’un Super Mario oyunundan alınan grafik görüntülerinden dolayı oyunu kaldırmaya zorlaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, oyunu kaldırmak istemesinin yalnızca kişisel nedenlerden ötürü olduğunu aktarıyor. Flappy Bird’ün geliştiricisi Nyugen bir başka tweetinde ise Flappy Bird’ün kendisi için bir başarı olduğunu ve bu başarısından ötürü çok mutlu olduğunu ancak öte yandan Flappy Bird öncesinde gayet sade bir yaşam sürdüğünü şuan ise geliştirdiği oyundan nefet ettiğini yazıyor.

Nyugen oyun yapmaya devam edeceğini almış olduğu kararın mesleği olan oyun geliştiriciliğini bırakmasına sebep olmayacağını da sözlerine ekliyor. Öte yandan diğer haberlerimizde de aktardığımız gibi Flappy Bird’ün günlük reklam gelirlerinden geliştiricisine kazandırdığı para 50.000 dolar.