Sony Full Frame 50mm F2.8 Makro Objektifini Piyasaya Sürüyor

Sony Full Frame 50mm F2.8 Makro Objektifini Piyasaya Sürüyor

PAYLAŞ

Sony, ɑ E-mount fotoğraf makinesi sistemiyle uyumlu, yeni bir full frame objektifi olan FE 50mm F2.8 Makro objektifin (model SEL50M28) çıkışını duyurdu.

Günlük fotoğraf çekimleri için ideal olan bu çok yönlü 50mm makro objektif, olağanüstü görüntü kalitesi ve bokeh sunan F2.8 maksimum diyafram açıklığına sahip. Objektif ayrıca 1:1 makro yeteneği ile yakın çekim yapan fotoğrafçıların net sonuçlar elde etmesine imkan veriyor. Ayrıca, odak modu düğmesi, odak aralığı sınırlayıcı ve odak sabitleme düğmesi gibi kapsamlı kontroller ise, geniş bir yelpazedeki kullanıcılar için kaliteli makro çekim deneyimini güvence altına alıyor.

Makro çekimlerin yanı sıra manzara ve portrelerde de harika sonuçlar veren SEL50M28, 0,16 metrelik minimum odaklama mesafesi ve daha uzun odak uzaklığına sahip makro objektiflere kıyasla daha fazla arka plan yakalamak için daha geniş bir çerçeve sunuyor. Sadece 236 gramlık ağırlığı ile son derece hafif ve portatif olan objektif, bu sayede kolaylıkla taşınabiliyor. Objektif aynı zamanda, toz ve neme de dayanıklı[1] olması sayesinde, farklı hava koşullarında da kullanılabiliyor.

Çok Düşük Yayılmalı (ED) cama sahip olan yeni FE 50mm F2.8 Makro objektif, yakın odaklamadaki eksenel renk sapmasını etkin şekilde telafi etmek için, tutarlı bir keskinliğe sahip yüksek kaliteli görüntüler yaratabiliyor. Dairesel diyafram açıklığı tasarımı, harika bokeh efektleri yaratırken objektifin optik ve mekanik yapısı ise parasoley olmadan da yansımayı ve gölgelenmeyi azaltıyor.

Yeni SEL50M28, Ekim 2016’dan itibaren temin edilebilecek.