Sosyal Medya Siteleri Teröre Karşı Savaş Açtı

Sosyal Medya Siteleri Teröre Karşı Savaş Açtı

PAYLAŞ

Sosyal medya devleri Facebook, Twitter ve Youtube teknoloji devi Microsoft ile birlikte terörle karşı ortaklaşa hareket etmeye karar verdi.

Sosyal medya devleri; Facebook, Twitter ve Youtube dünyadaki terörle mücadele etmek için elinden geleni yapmaya yönelik yeni kararlarını açıkladı. Facebook’un resmi blogu “Newsroom”da yer alan duyura göre, üç platform mücadelede beraber hareket edecek.

stop-terrorism

Facebook, Twitter ve Youtube Microsoft ile birlikte yürütülen operasyonda terör propagandası nedeniyle silinen fotoğraf ve videolara dijital bir ‘parmak izi’ kullanarak bu içerikleri ortak veri bankasına yükleme kararı aldı. Bu içerikler yönetmelikler tarafından incelenecek.  Veri bankasına yüklenen içeriklerin otomatikman silinmeyeceği, öncelikle yönetmelikler doğrultusunda inceleneceği altı çizildi.

 

Dün itibariyle çalışmalarına başlayan yeni proje sayesinde raporlanan paylaşımların ortak veri bankasına yüklenmesi terör örgütü lehine mesaj ve duyuru içeren yayınların internet ortamından uzaklaştırılması için büyük bir adım olması bekleniyor.