Türkiye’de 450 Mbps 4G Hızını İlk Kez Turkcell Test Etti

Türkiye’de 450 Mbps 4G Hızını İlk Kez Turkcell Test Etti

PAYLAŞ

Turkcell, Türkiye’yi 4G ultra mobil genişbant internet ile tanıştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Turkcell, Türkiye’de ilk kez tek cihazda 450 Mbps mobil internet hızına ulaştı.

 Turkcell 4G’de altyapı çalışmalarına durmaksızın devam ederken, bir yandan da müşterilerini 4G’ye hazırlamak için 4G destekli akıllı telefonların yaygınlığını artıracak çalışmalar yapıyor. Daha şimdiden şebekesindeki 4G destekli akıllı cihaz sayısı 3 milyonu aşan Turkcell, bu alanda liderliği elinde bulunduruyor.

4g-hiz

 

Akıllı telefonların birer lüks değil insanların hayatını kolaylaştıran, bilgiye ulaştıran birer cep bilgisayarı haline geldiği günümüzde Turkcell, geliştirdiği T serisi cihazlar ile ileri teknolojiyi uygun fiyatla müşterilerine sunarak bilgiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu amaçla Turkcell’in 2014 yılında piyasaya sürdüğü ve 400 bin adetten fazla satarak rekor kıran 4G destekli T50 ile de, 4G’li akıllı telefon penetrasyonunun artmasında önemli bir katkı sağlanmış oldu. 450 Mbps hızını destekleyen akıllı telefonların ise 4G’nin Türkiye’de hayata geçeceği 2015 yılı sonu itibarıyla piyasaya çıkması bekleniyor.