Twitter, Facebook ve YouTube’a Erişim Engellendi

Twitter, Facebook ve YouTube’a Erişim Engellendi

PAYLAŞ

Twitter’a, Facebook’a ve YouTube’a erişim engellendi. Geçtiğimiz Yerel Seçimler öncesinde kapanan Twitter ve YouTube’dan sonra yaklaşan seçimler öncesi önemli sosyal ağlar kapatıldı.

TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar yok. YouTube’un adresine girmek istediğimizde Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir ibaresi çıkıyor.
erisim-engeli

 

Şu anda Türkiye’den popüler sosyal ağa erişmeye çalışanlar mahkeme kararını görmeye başladı. Erişim kararı internet servis sağlayıcıların kullandıkları DNS lere göre değişiklik gösterebilir. Erişim engellemesinin kademeli olarak devam ettiğini belirtelim.

15:30 Güncelleme

Uygulanan kapatma kararına ilişkin; TTNet, Superonline, Turkcell, Vodafone ve Avea gibi sağlayıcılara iletildiği ve uygulanma aşamasında olduğu bilgisi veriliyor. Erişim yasağının nedeninin ise savcının rehin alma görüntülerinin yayınlanması olduğu söyleniyor.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Facebook’un ilgili içerikleri kaldırması dolayısıyla Facebook’a uygulanan yasağın kalktığını kaydetti.