YouTube Fenomeni PewDiePie Herkesi Trolledi

YouTube Fenomeni PewDiePie Herkesi Trolledi

PAYLAŞ

PewDiePie‘ın 50 milyon abone sayısına ulaştıktan sonra YouTube hesabını sileceğini söylemesi, geçtiğimiz hafta gündeme resmen darbe vurdu.

Hesabını sileceğini Twitter üzerinden duyuran fenomen YouTuber, tüm dünyayı trolledi. Hesabını silmediği gibi kendisiyle ilgili haber yapan yayın organlarıyla da dalga geçti.

Hafta başında PewDiePie’ın YouTube’a sinirlenmesiyle başlayan süreç bu akşam itibariyle son buldu. Türkiye saatiyle akşam 20’de paylaştığı videoda herkesi trollediğini söyleyen YouTuber, dolar yumurtlayan kanalını kapatmayacağını belirtti. Daha önce yaptığımız haberde de, YouTube’da belli bir abone sayısına ulaşan içerik oluşturucuları için hesabı silmenin çok zor bir karar olacağından bahsetmiştik. PewDiePie bizi yanıltmadı, fakat ağır dalga geçti. pewdiepie

PewDiePie Son Anda Şaka Olduğunu Açıkladı

Aşağıdaki videoyu kısaca özetleyecek olursak, PewDiePie öncelikle 50 milyon kullanıcıya ulaştığı için teşekkür ediyor. Daha sonra birkaç gün önce yayınladığı duyuru videosunu gösteren fenomen, hesap silme aşamasına geçiyor. Ama o da ne? İkinci hesabı “Jack septiceye2” karşımızda. Son aşamada ise “Şakaydı” diye bitiriyor. Video’nun devamında ağına takılan meşhur haber sitelerini de eklemeyi unutmamış. Neyse, lafı fazla uzatmayalım.