Zipato Akıllı Ev Sistemleri Her Eve Akıl Katar

Zipato Akıllı Ev Sistemleri Her Eve Akıl Katar

PAYLAŞ

Akıllı Ev Sistemleri, güvenlik, konfor ve enerji verimliliğini bir arada yenilikçi akıllı bulut platformu üzerinden sunuyor. Hem kablosuz Z-wave, hem de kablolu altyapıları destekleyebilen Zipato, yaşam alanlarına akıl katıyor.

Zipato markası ev ve ofisler için konfor, güvenlik, enerji verimliliği, sağlık ve emniyet konularında tek bir entegre platform üzerinden bütünleşik otomasyon sistemi sunmaktadır. Akıllı güvenlik sistemi ile hırsızlık, yangın, su baskını veya gaz kaçağı gibi durumlarda ailenizin ve evinizin güvenliğini sağlarken, özel çocuk ve yaşlı bakım çözümleri ile yeni nesil bir teknoloji sunar.  Daha kapsamlı güvenliğin yanı sıra evinizde konfor seviyenizi de artıran Zipato, ışıkları, panjurları, klimayı ve diğer bütün elektrikli ev aletlerini uzaktan kontrol edebilme ve senaryolar ile otomatize etme imkanı sağlar. Üstelik gerek aydınlatma gerekse de ısıtma/soğutma kaynaklı enerji tüketimini takip etme ve tasarrufta bulunmaya olanak verir ve enerji verimli yeşil binaların öncüsü rol oynar. Özel raporlar ve uyarı sistemi, enerji israfının nasıl ve nereden kaynaklandığını ve nasıl engellenebileceğini anlamaya yardımcı olur. Öte yandan, internet üzerinden telefon, tablet veya bilgisayar ile ev kontrol ve yönetimi ücretsiz sağlanır.

Zipato’nun gerek mimar ve müteahhitler, gerek zayıf akım çözüm sağlayıcıları, gerekse de son kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden başlıcası Zipato’nun her türlü akıllı ev ihtiyacına yönelik joker rolü oynuyor olmasıdır. Zipato, Z-wave teknolojisi tabanlı Kablosuz Akıllı Ev Sistemi olmasının yanı sıra, dilendiğinde diğer tüm kablosuz (Zigbee, Enocean, 433 Mhz, vb.) ve kablolu (KNX, X10, hard-wired, vb.) sistemler ile hiçbir ek entegrasyon yatırımı ihtiyacı gerektirmeyen modüller vasıtasıyla uyum sağlayıp bir arada çalışabilmektedir.

akilli-ev-1

KOLAY MONTAJ – SADE ve BASİT

Global bir standart olan Z-wave kablosuz altyapı sayesinde, konutlar ister inşaat halinde olsun, isterse de dayalı döşeli olsun, kırma, dökme, kablo çekme kesinlikle yapılmamaktadır. Binaların mevcut tasarımına ve altyapısına zarar vermeden, estetik görünümüne etki etmeden, mevcut priz ve anahtarlarınızı değiştirmeden hızlı ve kolay kurulum imkanı sunulur. Üstelik, ihtiyaç duyulduğunda sistemi kolayca taşımak, ekleme ve çıkarma yapmak mümkündür.

TÜM KABLOSUZ VE KABLOLU PROTOKOLLERE UYGUN AÇIK PLATFORM

Zipato gerçek anlamda teknoloji bağımsız çözüm sunmaktadır. Ev otomasyonu alanında kullanılan kablolu ve kablosuz uluslararası tüm protokoller desteklenmektedir (Z-wave, Zigbee, KNX, Enocean, X10, 433 Mhz, vb.). Böylece tüm teknolojik sınırları ortadan kaldırarak, her bir proje için en uygun, en pratik ve en ekonomik çözüm tasarlanarak sunulmaktadır. Zipato’nun sağladığı en büyük avantaj, farklı protokolleri destekleyen Zipato modüllerinin, ana kontrol ünitesi Zipabox’a, ihtiyaç olan zamanda ve sayıda lego gibi kolayca eklenip çıkarılabilmesidir.

KONTROL DEĞİL AKILLI EV YÖNETİMİ

Zipato ile evlerde sadece alışageldik AÇ/KAPA komutlarını uygulamaz, kullanıcının dilediği kuralı ve işlemi yerine getirme şansı sunulur. Diğer bazı sistemlerin de program ve zamanlama özellikleri olmasına karşın, sadece Zipato gerçek anlamda kullanıcılarının dilediği kuralları uygulamaya sokmasına izin verir. Üstelik kural tanımlama çok basit ve eğlenceli bir grafik arayüzünden yapılır ve daha önce hiçbir programlama deneyimi sahip olunmasını gerektirmez.

akilli-ev-2

HER CEBE UYGUN EKONOMİK ÇÖZÜM

Zipato’nun temel amacı akıllı ev sistemlerini lüks olmaktan çıkarıp, herkesin kolayca sahip olabileceği, zahmetsiz ve kolay bir çözüm haline getirmektir. Zipato için tek seferlik cihaz ücreti verilir, aylık ücret kesinlikle ödenmez. Üstelik, Zipabox bir kez alındığında, sistemi istendiği kadar büyütmek kullanıcıların elinde. Başta bir kaç basit sensör ile başlayıp, sonraki dönemde ihtiyaç duyulan yeni özellikler için sadece sensör ücreti ödenir.

Zipato Kural Oluşturma grafik arayüzü sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar aracılığıyla kolayca ve eğlenceli şekilde sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Üstelik kural oluşturmak için ileri düzey programlama bilgi ve becerisi gerekmez.

OYUN OYNAR GİBİ KURAL ve SENARYO OLUŞTURMA

Birçok bilindik ev otomasyon sistemi, müşterilerinin sisteme uzaktan bağlanıp alarmı ve ışıkları açıp kapamasına olanak sağlar. Ancak sadece Zipato’nun Kural Oluşturma sistemi müşterilerinin ev otomasyon sensör ve cihazlarının yeteneklerini tam anlamıyla kullanmasına olanak tanır. Zipato Kural Oluşturma grafik arayüzü sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar sayesinde kolayca sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Üstelik kural oluşturmak için ileri düzey programlama bilgisi ve becerisi gerekmez. Gün doğumu/batımı, eve hoşgeldin/güle güle, enerji tasarrufu, yağmurlu hava, sinema modu gibi senaryolar ile aydınlatma, panjur ve ısıtma/soğutma sisteminiz tek bir tuşla önceden ayarlanan moda getirilebilir.

YENİLİKÇİ AKILLI BULUT TEKNOLOJİSİ

Zipato Akıllı Ev Sistemi, yenilikçi akıllı bulut teknolojisi temelli çalışmaktadır. Bu sistemin iki ana yapı taşı bulunur: Zipacloud (Zipabulut) ve Zipabox.

Zipacloud Akıllı Bulut Bilişim teknolojisi internet bağlantısı üzerinden konutlara birçok değer katar. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Uzaktan Kontrol: Dünyanın her yerinden, internete erişebilen herhangi bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden sistem uzaktan yönetilebilir.
  • 7/24 İzleme ve Takip: Ev veya işyerleri, Zipato Kontrol merkezine her zaman bağlı kalır. Bu sayede istenilen yer, zaman ve durumda, kullanıcılar evlerine bağlanabilir, izleyebilir, sistemin ayarlarını değiştirebilir.
  • Genel Uyarı Sistemi: İnternet üzerinden buluta bağlı olan evlerin içerisinde oluşabilecek her durum hakkında, istenilen iletişim kanalı üzerinden (e-mail, sms, telefon) bilgi alınabilir.
  • Kolay Programlama: Zipato kural oluşturma programı sayesinde, hiç bir programlama bilgisine sahip olunmadan evin kuralları belirlenebilir.
  • Sanal Cihazlar: İnternet üzerinden online bilgi aktarımı ile sanal istasyonlar yaratarak, günlük hava durumu, güneş doğuş ve batış saatleri, elektrik ücretleri vb. verilerle yaratıcı otomasyon kuralları belirlenebilir.

Zipabox, akıllı ev otomasyon sisteminin kalbidir.

  • Zipabox iki önemli görevi bulunur; birincisi internet bağlantısı üzerinden Zipacloud ile iletişim kurmak, ikincisi ise evin içerisindeki tüm sensörleri bir orkestra şefi gibi yönetmek.
  • Zipabox yeni nesil kontrol ünitesi tüm ev elektroniğini yönetmenizi sağlar. Genellikle duvarlardan kolayca geçebilen güvenilir ve düşük güçte radyo dalgaları ile evinizdeki elektronik cihazlarla iletişim kurabildiği gibi, gerektiğinde mevcut kablolu sistemler üzerinden de kontrolü sağlayabilir.
  • Zipabox, kendisine kolayca eklenebilecek çeşitli ek modüller ile genişletilerek her türlü büyüklükteki ortam için akıllı otomasyon çözümleri sunabildiği gibi, birçok farklı yeni fonksiyon kazanabilir (güvenlik modülü, yedekleme modülü, güç modülü, vb.).

akilli-ev-3

KESİNTİSİZ VE YEDEKLİ ÇÖZÜM

Ev veya işyerlerinde elektrik kesildiğinde sistemin çalışmasına devam edebilmesi için opsiyonel ek Yedekleme Modülü sunulur. Bu modül ile 24 saate kadar kesintisiz hizmet devam eder. Sensörler elektriğe ihtiyaç duymadan pille çalışabildiği için güvenlik asla riske atılmaz. Öte yandan, internet bağlantısı kesilse bile sistem evin içinde kesintisiz çalışmaya devam eder, internete ihtiyaç duymaz. Ancak, bu gibi kesintilerde dışarıdan bağlantı da devam etsin istenirse 3G dungle ile kesintisizlik garanti edilir.

TAM AKILLI, EN AKILLI EV

Zipato en temel otomasyon ihtiyacından, en gelişmiş otomasyon gereksinimlerine kadar her türlü ev otomasyon projesine eksiksiz ve etkin çözümler sunar. Tek bir kutuda ihtiyaç duyulabilecek her türlü kontrolü sağlar:
Konfor: Aydınlatma, Perde, Panjur, Priz, Bahçe Sulama,

İklimlendirme/Enerji: Klima, Kombi, Yerden Isıtma, Kalorifer Kontrol ve Enerji Tasarrufu

Emniyet: Yangın, Duman, Gaz, Su Baskını Uyarı ve Pencere/Kapı Kontrol

Güvenlik: Kamera, Alarm, Siren, Telefondan İzleme, Kilit

Sağlık: Acil Tıbbi Yardım, Panik Butonu, Yaşlı Bakımına Destek

Eğlence: Multimedya, Müzik/Video Yönetimi, Akıllı Telefon Entegrasyonu