FIBARO Akıllı Ev Sistemleri ile Geleceğin Evleri

FIBARO Akıllı Ev Sistemleri ile Geleceğin Evleri

PAYLAŞ

Kablosuz haberleşen modüller ve sensörlerden oluşan Fibaro akıllı ev sistemleri, istenen mekana (ev, ofis, mağaza, otel) bir gün gibi kısa sürede kurulabilir ve kablosuz olmaları sayesinde kurulurken duvar kırma, delme, tadilat gerektirmez.

Evinizdeki aydınlatmaların, perde ve panjurların, elektrikli ev aletlerinin, ısıtma sisteminin, klimanın, TV/müzik sistemlerinin kontrolünü yapabilir, güvenlik ve emniyet sensörlerinden gelecek mesajlarla her türlü durumdan haberdar olabilirsiniz. Otomasyon teknolojisinin geldiği son noktada bina yönetim sistemleri, yalnızca rezidans gibi evleri ve binaları değil, her türlü yaşam alanını akıllı hale getirebilmek için bizlere imkan sunuyor. Artık tüm binalarda olduğu gibi evlerde de uygulanabilen akıllı ev sistemleri, hem maliyet, hem de konfor açısından ciddi avantajlar sağlıyor.

Uzaktan kontrol…

Fibaro ile dünyanın neresinde olursanız olun, akıllı telefon veya tabletinizden evinizi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Örneğin, evden çıktığınızda ütü veya ocağı açık bırakıp bırakmadığınızdan emin değilseniz, akıllı telefonunuzdaki kolay kullanımlı Fibaro uygulaması ile cihazların durumunu görebilir ve açıksa tek dokunuşla kapatabilirsiniz.

Eviniz kendini yönetiyor…

Sıcak bir yaz gününde serin bir eve girmek istemez misiniz? Fibaro evinize yaklaştığınızı akıllı telefonunuzun GPS’inden izleyerek doğru zamanda klimanızı açar. Veya, internetten anlık hava durumunu kontrol ederek bahçe sulamasının gereksiz çalışmasına engel olur.

Gözünüz arkada kalmasın…

Siz evde yokken oluşabilecek bir su kaçağında sistem ana vanayı kapatarak evinizi su basmasını önleyip, size de mesajla durumu haber verir. Ya da davetsiz bir misafir kapı veya pencereden girdiğinde ışıkların açılmasını, sirenin çalmasını ve sistemin size haber vermesini sağlayabilirsiniz.

Ödüllü, şık tasarımlar…

Fibaro modül ve sensörleri sadece kalite ve işlevsellikleri ile değil şık ve ödüllü tasarımlarıyla da göz alıyor. Kendisi EBA finalisti olan Fibaro’nun ürünleri, IF Design Awards gibi birçok başarı ve ödüle layık görülmüştür.

Akıllı ev konforu ve güvenliği yaşarken, bir yandan da tasarruf edin…

Fibaro akıllı ev sistemleri doğalgaz, elektrik ve su kullanımında önemli tasarruf sağlayarak kendini amorti ediyor. Radyatörleri, yerden ısıtma ve VRV sistemlerini Fibaro ile akıllandırın, doğalgaz tüketiminiz %50’ye, elektrik tüketiminiz %30’a varan oranlarda azalsın.

Ev sahibi yada kiracı…

Fibaro modülleri, yapıya kalıcı olarak bağlanmadığı için, sistemi kullanabilmek için ev sahibi olmak şart değil. Kiracılar da eve zarar vermeden sistemi kolayca kurabilir, ileride sistemi rahatlıkla söküp yeni taşındıkları eve kurarak kullanmaya devam edebilirler, uydu alıcısını taşımak gibi.