Google Glass’a Android Kit Kat Desteği

Google Glass’a Android Kit Kat Desteği

PAYLAŞ

Google Glass bugüne kadar ki en büyük güncelleştirmesini çok yakında alacak. Google çalışanı Teresa Z tarafından geliştirici forumunda konuşulanlar.
Glass kullanıcıları Android’in ICS sürümünden KitKat 4.4 sürümüne çok yakında güncelleme yapabilecekler. Glass kullanımını daha pürüzsüz ve daha iyi hale getireceği belirtilen güncellemede XE14’ten bahsedilmemesi ise dikkat çekti.

Güncelleme hakkında oldukça heyecanlı olduklarını belirten Google çalışanı, KitKat ile birlikte daha faydalı güncellemelerin önünün açıldığını dile getirdi ve bu heyecanı geliştiricilerle paylaşmak istediklerini söyledi. Google bir yandan aylık güncellemelerine devam ederken, öte yandan düzenli yazılım iyileştirmeleriyle Google Glass’ın raflara en sorunsuz haliyle çıkmasını sağlamak için uğraşıyor.

Merakla beklenen ve muhtemelen Mart ayına ertelenen XE14 güncellemesi ise, Android’in aksine Google Glass’a özgü, cihazın fonksiyonlarını genişleten yenilikler içeriyor.
Örneğin XE12 güncellemesiyle birlikte iOS desteği, bir kilit ekranı, hangouts, YouTube ve göz kırpma algılayıcı uygulama Glass Kaşiflerini karşılamıştı.

PAYLAŞ
Önceki makalePES Tutkunlarına Müjde!
Sonraki makaleFacebook’tan İHA hamlesi!
Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde öğrenim gören, 2000 yılından beri bilgisayar ile iç içe olan, Almanya Lokasyonlu Gameforge firmasına Bağlı Web Tabanlı Ogame'de Takım Liderliği ve Operatörlüğü yapmış, oyun ve internet kurdu.

Bir Cevap Yazın