Windows 10 Mobil Güncellemesi Neden Gelmiyor?

Windows 10 Mobil Güncellemesi Neden Gelmiyor?

PAYLAŞ

Windows 10 mobil işletim sisteminin yıldönümü güncellemesi uzun zamandan beri geciktiriliyor. Yapılan ilk açıklamalarda 9 Ağustos tarihi itibariyle güncellemenin piyasaya sunulacağı belirtilmiş olsa da 9 Ağustos tarihinin geçmesine rağmen hala güncelleme sunulmuş değil. Yaşanan bu gecikme pek çok kullanıcının hayal kırıklığı yaşamasına yol açarken yapılan resmi açıklamalarda da güncelleme tarihinin net olarak paylaşılmaması soru işaretlerinin artmasına neden oluyor. Yaşanan son gelişmelerin ardından kullanıcıların yeni güncellemeleri almak için biraz daha beklemesi gerektiği görülürken güncelleme ile ilgili ciddi sıkıntıların yaşandığı düşünülmeye başlandı.

Ne Zaman Gelecekti?

Windows 10 mobil yıl dönümü güncellemesinin, 9 Ağustos itibariyle SIM kilitsiz modellere, 16 Ağustos tarihinde de operatör modellerine dağıtılacağı belirtilmişti. Fakat belirtilen takvim Microsoft tarafından uygulanmadı ve piyasaya henüz herhangi bir güncelleme sunulmadı.

Sorunlar Var!

Konu ile ilgili yabancı sitelerde yer alan bilgilerde mobil işletim sistemine yönelik geliştirilen güncellemede bazı küçük noktaların sorunlu olduğu ve Microsoft’un bu iyileştirmelerin yaptıktan sonra güncellemeyi sunmak istediği belirtildi. Bu bakımdan şu an için yeni güncellemenin alınması mümkün olmazken önümüzdeki günlerde güncellemelerin sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tahminler ise 1-2 hafta içerisinde güncellemenin geleceği yönünde.

Bir Cevap Yazın