2013’ün en popüleri Instagram oldu

2013’ün en popüleri Instagram oldu

PAYLAŞ

Instagram Facebook tarafından alınarak güçlü ve ünlü bir sosyal ağ oldu ve bu 2012 yılında gerçekleşti. Her ne kadar Instagram hayatımızda daha uzun süredir varmış gibi gelse de sadece 2012 yılından bu yana bu başarıya ve üne ulaştı. Fotoğraf paylaşımı ile başlayan sosyal ağ özel filtreleriyle dikkat çekiyordu. Daha sonra Vine benzeri kısa videoların eklenmesi de Instagram’a olan ilgiyi artırdı. 150 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Instagram’da her gün 55 milyonun üzerinde resim paylaşılıyor.

2013 yılının en çok beğeni alarak 1 milyon beğeni ulaşanı Justin Bieber oldu. Facebook’un Istagram için Snapchat ile yarışabilecek bir fotoğraf paylaşım uygulaması düşündüğü söylentileri arasında bulunuyor. Bieber’ın 12 milyon takipçisi bulunuyor. Aktör Will Smith’in The Biebs resmi 1.5 milyonun üzerinde beğeni alarak 2013 yılının popülerleri arasına giriyor.

Instagram’a özel günlerde daha çok resim atıldığı belirtiliyor. Örneğin 2013 yılının en çok resim atılan günü Şükran günü olarak kutlanan 28 Kasım olduğu belirtiliyor. 2013 yılında en çok ilgi gören Hastag ise #love oldu. 371 milyon kez kullanılan “#love” hastagı bu yıl Instagram’ın en popüler konusu oldu.

PAYLAŞ
Önceki makaleVimeo Neden Yasaklandı?
Sonraki makaleGame of Thrones yeni sezonu ile geliyor.
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.