Facebook Viewpoints Para Kazandıracak!

Facebook Viewpoints Para Kazandıracak!

PAYLAŞ
Facebook Viewpoints Para Kazandıracak!
Facebook Viewpoints Para Kazandıracak!

Sosyal medya devlerinden biri olan Facebook artık kullanıcılarına para kazandıracak. Facebook Viewpoints ile anket çözerek para kazanılabilecek. Detaylar haberimizde.

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook kullanıcıların güvenini fazlasıyla kaybetmişti. Şirket bu güveni geri kazanmak ve kendisini geliştirebilmek adına yeni bir sistem oluşturduğunu duyurdu.

Facebook’un kullanıcılarına para kazandıracak yeni uygulamasının adı Facebook Viewpoints. Çeşitli görevleri yaptığınız takdirde puan kazanacaksınız. 1000 puana ulaşıldığında hesabınıza 5 dolar yatırılacak. Verilen görevlerden puan toplamanın ne kadar zor olacağı konusuna gelecek olursak, 83 sorusu olan 15 dakikalık bir anketten 1000 puan kazanılabildiğini görüyoruz. Ancak normal bir anketin kaç puan vereceği ve bu anketlerin ne sıklıkla yayınlanacağı konusunda bir bilgi mevcut değil. Ayrıca uygulamada puan kazanmanın tek yolu anketler değil. Farklı görevleri yaparak ve uygulamaları deneyerek de puan kazanılabiliyor. Uygulamada “Programs” olarak adlandırılan bu kısım kullanıcıların odaklandığı temel nokta olacak. Verilecek olan diğer görevlerle ilgili ne sıklıkla verileceği tarzında açıklamalar yapılmadı. İlerleyen günlerde ABD’li kullanıcıların yapacağı geridönüş net bir fikir edinmenize yardımcı olabilr.

Facebook Viewpoints Para Kazandıracak!
Facebook Viewpoints

Facebook’un yaptığı tanıtım yazısında şöyle deniyor: “Facebook ViewPoints’e katıl ve hergün kullandığın uygulama ve servislerin geliştirilmesine yardım ettiğin için ödüllendiril.” Aslında uygulamanın özeti olarak değerlendirilecek bir yazı.

Facebook’un yeni uygulaması Viewpoints için ayrı bir hesap oluşturmanız gerekecek. Ad, cinsiyet, e-posta adresi, bulunduğunuz ülke, doğum tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Ancak Facebook hesabınız varsa bu bilgiler Viewpoits’e otomatik olarak aktarılacaktır.

Uygulamanın Android ve IOS sürümleri de mevcut.

Facebook ViewPoints
Facebook Viewpoints

Facebook Viewpoints’den elde edilecek bilgilerle Instagram ve Whatsapp’ı da geliştirebilmeye çalışacak. Daha önce kullanıcı verilerine satarak büyük güven kaybeden Facebook, Viewpoints sayesinde elde edilecek hiçbir bilginin başka bir şirkete satılmayacağının garantisini veriyor. Tabii ki geçmişte yaşananlardan dolayı bu uygulamaya da kullanıcılar çok sıcak bakmıyor olmasa gerek.

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen uygulama için 18 yaş sınırı da getirilmiş durumda. Önümüzdeki yıl başka ülkelerde de kullanıma açılacağı duyurulmasına rağmen bu ülkeler net bir şekilde belirtilmedi. Bundan dolayı Türkiye’de ne zaman aktif olacağını bilemiyoruz.

Facebook Viewpoints hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.