Huawei Yeni Amiral Gemisi Mate 9’u Tanıttı

Huawei Yeni Amiral Gemisi Mate 9’u Tanıttı

PAYLAŞ

Huawei, Münih’ te gerçekştirilen global bir sunum etkinliği ile uzun süredir beklenen Mate 9 ürününü tanıttı.

Huawei’nin güçlü tasarım anlayışı ile sunduğu akıllı telefonlarının devamı olan Mate 9, serinin en yeni üyesi. Mate 9 ayrıca geliştirilmiş süper şarj teknolojisi ile yeni ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Huawei Mate 9’un temel özellikleri;

  • Dünyanın en yüksek performansına sahip işlemci Kirin 960 yonga seti
  • Sezgisel kullanıcı arayüzü olan EMUI 5.0
  • 20 dk.’lık şarjla tüm gün kullanıma imkan veren süper şarj teknolojisi
  • Hibrit zoom, 12 megapiksel RGP sensörü ve megapiksel monokrom sensör özellikleri olan ikinci kuşak iki lensli Leica kamera

 

Huawei Mate 9 Performansı

Akıllı telefon pazarına bugüne kadar 100 milyon adetin üzerinde cihaz sunan Huawei’in Kirin yonga setleri, kullanıcının beklediği güç ve deneyime gösterdiği özenin bir sonucu.

Günümüzde kullanıcılar mobil cihazlarının hızlı, sezgisel ve güvenilir olmasını istiyor. Mate 9, kolay kullanımlı bir deneyim sunan Huawei algoritması ile birlikte premium Kirin 960 işlemcisini ilk kez paylaşıyor. Kirin 960, ARM Cortex-A73/A53 8 çekirdekli işlemci ve Mali G71 8 çekirdekli grafik işlemcisi özelliklerini barındıran dünyanın ilk yonga seti.

mate_9

İşlemci tüm akıllı telefonların işlemcileri arasında en iyi çok çekirdekli performansı gösterirken aynı zamanda enerji ihtiyacını yüzde 15 oranında düşürüyor. Grafik işlemcisi önceki modellerle kıyaslandığında yüzde 180 performans artışı ve 40 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Kirin 960 aynı zamanda Android 7.0 Vulkan grafik standartlarına öncülük etmenin ayrıcalığıyla grafik performansını yüzde 400’e varan oranda artırdı.

 

Güvenli hızlı şarj olan pil

Huawei Mate 9, tamamen yeni Süperşarj teknolojisi ile 4000 mAh yüksek yoğunluklu pili birleştirdi. Huawei, gelişmiş güç tasarrufu teknolojisi ile 2 günden fazla kesintisiz kullanım olanağı veren bir pil ömrü artışı sağladı. Bu aynı zamanda CDMA arama zamanında 40 oranında artış ve oyun zamanında da 20 oranında artışı içeriyor.mate_9_battery

5A hızlı şarjı destekleyen Süperşarj teknolojisi ile önceki modellere göre yüzde 50 oranında artış sağlandı. Tam gün kullanım için pil 20 dakikada şarj edilebilirken iki filmi izlemek için 10 dakikalık şarj yeterli olabiliyor. Daha önemlisi, pilin donanımı, gerçek zamanlı voltaj, akım ve ısı ölçümü yaparak güvenlik tehlikesi yaratabilecek unsurları engelleyen ve pilin ömrünü uzatan süper güvenli 5-gate’in de olduğu güvenlik standartları sağlanıyor.

mate_9_charge

Huawei Mate 9 Kamera Teknik Özellikleri

Huawei P9’un inanılmaz başarısının ardından, Huawei Mate 9’a, Leica mühendisleriyle birlikte geliştirilen ikinci kuşak Leica çift lensli kameralar yerleştirildi. Huawei ve Leica, mükemmel fotoğrafların çekilmesine imkan sağlayan 12 megapiksel/F2.2 RGB sensör, 20 megapiksel/F2.2 monokrom sensör ve zenginleştirilmiş görüntü birleştirme sistemini barındıran kamera modüllerinin ince ayarını yapma ve optik performansını artırma çalışmalarını Mate 9 için de sürdürdüler.

mate_9_champagne

RGB sensörü, ikonik Leica Look tanımına uygun yaşamın gerçek renklerini çekerken monokrom sensör karışık ayrıntıları yakalıyor. Öncü çift lensli optik görüntü sabitleyici (OIS) çözümleri ve endüstrinin ilk çift kameralı piksel gruplama teknolojisi Huawei Mate 9’a üstün gece çekim yeteneği sağlıyor. Kirin 960, Huawei Mate 9’un Hibrit zoom özelliğine sahip ikinci kuşak Leica çift lensli kamerasını desteklemek amacıyla özel olarak tasarlandı. 4-1 Hibrit otomatik odaklamada, lazer odaklama, faz algılamalı odaklama, derinlik odaklama ve kontrast odaklama özellikleri bulunuyor.