Instagram’da En Çok ve En Az Etkileşim Kurduğunuz Hesapları Gösteren Yeni Özellik

Instagram’da En Çok ve En Az Etkileşim Kurduğunuz Hesapları Gösteren Yeni Özellik

PAYLAŞ
Instagram’da En Çok ve En Az Etkileşim Kurduğunuz Hesapları Gösteren Yeni Özellik
Instagram’da En Çok ve En Az Etkileşim Kurduğunuz Hesapları Gösteren Yeni Özellik

Instagram, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri. Bunu ise diğerlerinden ayrıldığı yanı fotoğraf temalı yapısıyla başarıyor. Ayrıca kullanıcılarını memnun etmek adına sürekli yeni filtreler ve yeni özelliklerle uygulamasını destekliyor. Instagram yeni özelliğini resmi Twitter hesabından duyurdu.

Hal böyle olunca Instagram kullanıcılarının çoğunun takip ettiği birçok isim oluyor. Dalgın bir günde takip ettiğiniz, elinizin çarptığı veya yanlış kişiyi takip ettiğiniz durumlar olmuştur. Belki de paylaşımlarına dikkat bile etmemişsinizdir. Ama artık takip listenizi bir temizleme vakti geldi diyorsanız Instagram’ın yeni özelliği size çok yardımcı olacak. Takip ve takipçi listesini kontrol altında tutmak günümüzde oldukça önemli. İhmal etmemeye dikkat edin.

En sıkı takipçisi olduğunuz hesapları listeleyen özellik aynı zamanda haberiniz bile olmadan takip ettiğiniz kişileri de görmenizi sağlıyor. Yeni özellik sayesinde en az etkileşime girilen hesapları da görebiliyorsunuz.

1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram’da bu tarz bir özelliğin bulunması kullanıcılarının sosyal medya platformlarından alacağı memnuniyeti arttırabilir. Çünkü bu yeni özellik sayesinde “Akışta En Çok Gösterilenler” listesinde ilginiz olmayan bir hesabı gördüğünüz takdirde, onu takipten çıkarak size daha uygun paylaşım yapan hesapların paylaşımlarını görebilirsiniz. Aynı şekilde “En Az Etkileşimde Bulundukların” listesinde hiçbir şekilde gönderilerini görmediğiniz hesapları keşfedebilirsiniz. Bu sayede onları takipten çıkabilirsiniz.

Unutmayın ki sosyal medya artık fazlasıyla tehlikeli bir bölge. Özellikle Instagram’da sizi takip eden ve sizin takip ettiğiniz kişiler konusunda dikkatli olmanız önemli. Birçok kişinin yaşadığı büyük sorunları görmezden gelerek umursamaz davranmak artık mümkün değil. Sosyal medyanın korkunç derecede yaygınlaşmasının ardından kötü niyetli insanlar da bu kanallardan insanlara ulaşabiliyor. Önlem almak adına sizin yapabilecekleriniz de var. Sadece kullandığımız platformların aldığı önlemler şu anda yeterli değil. İşin yasal tarafı da henüz kesin çizgilerle belirlenmiş değil maalesef. Bu yüzden kendi kendimize çözüm almamız oldukça önemli. Instagram’ın getirdiği bu özellik bir bakıma hayat kurtarıcı olabilir. Umarız bir gün bu tarz özellikler ve daha da gelişmiş olanları tüm sosyal medya platformlarında çıkarılır. Facebook’u bu konuda attığı adımlardan dolayı tebrik ediyoruz.