Siri Yeni Güncellemesi ile WhatsApp Desteği Alacak

Siri Yeni Güncellemesi ile WhatsApp Desteği Alacak

PAYLAŞ

Apple akıllı asistan olarak telefonlarda kullanılan Siri’nin yeni güncellemesi ile birlikte WhatsApp desteği alacağını duyurdu.

Kişilerin telefonlar üzerine telefonu üzerinden yapabileceği pek çok işlemi sesli asistan yardımı ile yapabilmesi mümkün olurken Apple tarafından açıklanan geliştirilebilmesi adına çalışmalar sürdürülüyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamada telefon için yeni bir güncellemenin sunulacak belirtilirken güncellemenin Siri’nin daha da geliştirilmesi amacıyla yapılacağı açıklandı.

Siri’nin geliştirilmesi ile birlikte WhatsApp ile birlikte çalışabileceği de belirtilirken bundan sonraki güncelleme sayesinde kullanıcılar WhatsApp kontrolünü asistan üzerinden yapabilecek. Apple tarafından geliştirilen asistan sadece Apple yazılımları için geliştirilirken üçüncü parti uygulamalarını ve aynı zamanda Apple tarafından geliştirilen diğer uygulamaları desteklemiyordu. Bu durum kısıtlı bir kullanım sunarken yapılan son geliştirmeler ile birlikte artık WhatsApp için de destek sağlanacağı belirtildi.

Apple, WhatsApp için önemli bir istisna yaratırken ilerleyen günlerde gelecek yeni bilgiler ile birlikte kullanımın olacağı ile ilgili detaylar öğrenilecek.

Konuyla ilgili yapılan tahminlerde ise bir üzerinden sesli bir şekilde mesaj yazma ya da sesli arama yapabilmeniz mümkün olacağı belirtildi. Gelen mesajların Siri tarafından okunabilmesi ya da kişilere sesli komutlar sayesinde istediği bir kişiye istediği zaman mesaj gönderme özelliği yeni iOS güncellemesi ile mümkün olacak.