Qualcomm’dan Yeni Mobil İşlemci Snapdragon 801

Qualcomm’dan Yeni Mobil İşlemci Snapdragon 801

PAYLAŞ

Qualcomm, Snapdragon 800 üzerinde birçok geliştirme içerirken başta yazılım ve pin uyumluluğu gibi önemli temel benzerlikleri koruyan yeni Snapdragon 801 işlemcisini tanıttı.


Snapdragon 801
işlemci, daha büyük, daha hızlı kamera sensörleri ve gelişmiş görüntü işleme desteğiyle daha yüksek kaliteli fotoğraf ve videonun yanı sıra gelişmiş mobil grafikler ve oyun performansı, yüksek hızlı SD kart erişimi, çift SIM kart / Çin için dual active servisi (DSDA)ve artırılmış genel performans gibi çarpıcı özellikler sunuyor.

Snapdragon 800 işlemcilerde olduğu gibi Snapdragon 801 işlemciler de dahili 4G LTE Cat 4 ve 802.11ac Wi-Fi bağlanabilirlik seçeneklerine sahip. Gelişmiş işleme gücü için dört çekirdekli Krait 400 CPU ve üstün grafik performansı sunan Andreno 330 GPU ile donatılan Snapdragon 801, sektörde lider batarya performansını koruyor.

Qualcomm Technologies, Snapdragon 801 işlemcilerde CPU, GPU, DSP, kamera sensörü ve hafıza bileşenleri gibi temel işlem motorlarının performansını artırdı. Qualcomm Technologies, tüm Snapdragon işlemci ailesinde olduğu gibi Qualcomm’un ayrışık bilgisayar mimarisi de dahil olmak üzere özel tasarlanmış işlem motorlarının eşsiz ve etkin şekilde entegrasyonu sayesinde üstün işlem gücüne ulaşmaya devam ediyor. Snapdragon 801, işlenen göreve göre doğru işlem motorlarını kullanarak veya doğru motor kombinasyonlarını seçerek çığır açan ve düşük enerji tüketimli bir mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.