Sony’nin Yeni Akıllı Telefonu 4K Ekranı ile Mest Etti!

Sony’nin Yeni Akıllı Telefonu 4K Ekranı ile Mest Etti!

PAYLAŞ

Sony, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact ile yeni nesil akıllı telefon kamerasını ve dünyanın ilk 4K akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’u tanıttı!

Berlin’de gerçekleştirilen IFA’da ilk kez görüntülenen Sony Xperia ailesinin en yeni üyeleri büyük sürprizler ile geldi. Xperia Z5 Premium dünyanın ilk 4K UHD akıllı telefon ekranı ile en büyük sürpriz oldu diyebiliriz.

Xperia_Z5

Sony‘nin değiştirilebilir lens kamera αTM teknolojisi ile tasarlanan yeni nesil akıllı telefon kamera deneyimi, saliselik anları yakalamak için geliştirilen 23MP Exmor RSTM mobil sensör ile bir akıllı telefonda olabilecek en hızlı oto-fokusu kullanıcılarının deneyimine sunacak.

Yeni Xperia ailesinin üyeleri etkili bağlantı ve şarj için kapaksız USB’ye sahip olduğu gibi arka kısmında matlaştırılmış cam ve zarif bir biçimde oyulmuş Xperia logosu ile Sony’nin birinci sınıf ikonik ustalığını taşıyor.

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ta 64 bit sekiz çekirdekli işlemci, ultra hızlı 4G LTE, video, fotoğraf ve oyun oynarken yeni aşamalara ulaşmayı sağlayan Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisi yer alıyor. İster Wi-Fi veya en son 4G ağında çoklu işlem yaparken, her iki cihaz da ihtiyaç duyulan hızı kullanıcılarına sağlıyor. En büyük gelişme ise Qualcomm Hızlı Şarj 2.0 ile, Hızlı Şarj UCH10 gibi garantili bir Hızlı Şarj ile 10 dakika şarj ederek 5.5 saat kullanım ömrü sunuyor.

Xperia Z5 Çıkış Tarihleri

Xperia Z5 ve Z5 Compact tüm dünyada Ekim 2015’den itibaren, Xperia Z5 Premium ise Kasım 2015’den itibaren satışa sunulacak.